BIS: Extremisty zajímaly podzimní volby a protivládní protesty

31.01.2013 14:10

Hlavními událostmi pro extremisty byly závěrem loňského roku krajské volby a protivládní protesty. Aktivity ohrožující demokracii v Česku se ale neobjevily. Uvedla to Bezpečnostní informační služba (BIS) ve zprávě o vývoji na extremistické scéně v posledním čtvrtletí roku 2012, kterou dnes zveřejnila na svém webu.

BIS: Extremisty zajímaly podzimní volby a protivládní protesty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odbory uspořádaly na Václavském náměstí demonstraci proti vládě. Pak se demonstrující přesunuli na Národní třídu

Zpravodajci uvedli, že pro pravicové extremisty byly nejvýznamnější událostí říjnové krajské volby. Dělnická strana sociální spravedlnosti, jejich politický zástupce, nakonec nezískala jediného zastupitele. "Výsledky voleb opětovně potvrdily, že ani složitá společensko-ekonomická situace v některých regionech ČR nutně neznamená vyšší podporu populistickým a zkratkovitým řešením této politické strany," píše BIS.

Na krajní pravici byli podle kontrarozvědky aktivní zejména na internetu také Autonomní nacionalisté. Levicová scéna se hlavně připojovala k protivládním protestům spojeným s připomínkou sametové revoluce 17. listopadu. Jedinou samostatnou akcí byl tehdy podle BIS protest anarchistů před věznicí v Praze na Pankráci na podporu "tykadlového řidiče" Romana Smetany.

Jako závažný označují zpravodajci případ z Polska, kde policie zadržela počátkem listopadu vysokoškolského učitele chemie Brunona Kwiecieńa podezřelého z přípravy teroristického útoku. Muž ale podle poznatků BIS nemá kontakty s českými extremisty ani s jinými lidmi z Česka.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

reklama

autor: joh

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

odvody

Když si začínající podnikatel odloží platby pojištění, ale v podnikání se mu nedaří, tak je stejně bude muset uhradit, nebo ne? A kde je pak nějaká pomoc? Protože ony i minimální zálohy budou díky vaší vládě dost vysoké. Uvědomujete si to? Proč jste vlastně na navýšení přistoupili, hlavně teď když ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo chce válku? Někomu přeskočilo? Babiš to rozsekl

22:31 Kdo chce válku? Někomu přeskočilo? Babiš to rozsekl

My fakt pošleme naše syny do války? Někomu přeskočilo, ne? Lídr opozičního parlamentního hnutí ANO A…