Klaus pro Insider vzpomenul na to, jak varoval před Lisabonskou smlouvou a sváděl tehdy „marný boj“. Kritizoval, že tehdy Lisabonskou smlouvu podepsal premiér Mirek Topolánek, který přitom měl za sebou tehdy nejsilnější parlamentní stranu, kterou byla ODS. Ta v té době přijmutí této listiny přitom příliš nevítala.
Svůj „marný boj“ o nepodepsání tohoto dokumentu, který dosti pozměnil uspořádání a integraci v Evropské unii, tehdy Klaus sváděl pod tlakem našich činitelů, ale i zvenčí. Vzpomenul, že mu volalo tehdy mnoho evropských lídrů včetně německé kancléřky Angely Mekelové. „Opakovaně mi volali tihle potentáti. Angela Merkelová uspořádala několik x-hodinových setkání se mnou,“ vzpomíná bývalá hlava státu s tím, že ho kancléřka pozvala na setkání nedaleko Berlína a na jednání dorazil i německý prezident Roman Herzog.
Naopak David Cameron Klause podporoval, aby setrval, že jakmile on vyhraje volby, tak že se za Británii přidá a nepodepíšou oba.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rak
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
Ursula von der Leyenová přečkala hlasování o vyslovení nedůvěry. Zatímco politici z koalice to považ…
- 18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková