Bábek: Zoufalství a neschopnost vlády. A přihrávka desítek miliard ze státní kasy do kapes oligarchů

08.06.2021 18:45

Podnikatelský odborář Radomil Bábek se ostře vymezil proti záměru na nové rozšíření pravomoci Ministerstva zdravotnictví, které by mělo nastat úpravou pandemického zákona. Podle Bábka jde o přiznání neschopnosti a bezradnosti vlády.

Bábek: Zoufalství a neschopnost vlády. A přihrávka desítek miliard ze státní kasy do kapes oligarchů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radomil Bábek

„Ještě jsme ani nesečetli všechny škody, které vláda svým protiprávním jednáním způsobila, a ministři už přicházejí s nápadem uzákonit si preventivní plošné uzavírání celé země. Vlastně je to potvrzení tragické zoufalosti a neschopnosti kabinetu řešit jakýkoli problém věcně, koncepčně a především podle již existujících zákonů,“ říká předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek. Ministrům se podle něho zalíbilo řídit společnost restriktivně; to je oblíbená kratochvíle diktátorů. Heslo „prostě to zakážeme“ nemá prý v civilizované zemi co dělat.
 

Anketa

Vážíte si exprezidenta Václava Klause?

37%
32%
hlasovalo: 18196 lidí
 
Podnikatelské odbory připomínají, že vláda se mimo zákon vědomě pohybuje již od února letošního roku. „Odhalily to e-maily úředníků a opakovaně to potvrzují rozhodnutí Nejvyššího správního soudu. Nezákonné bylo uzavření maloobchodu. Nezákonné bylo uzavření služeb. Nezákonné bylo uzavření restaurací. Nově soud pravomocně rozhodl, že nezákonné bylo i uzavření škol. Vláda v krizi fatálně selhala. Její diletantství negativně ohrozilo život a práci 10 milionů obyvatel,“ myslí si Bábek.
 
Výrok vicepremiéra Havlíčka – nebyli jsme právní špílmachři – dostává podle předsedy Podnikatelských odborů Radomila Bábka nový rozměr. „Na první pohled to vypadá, a pravomocné rozsudky soudu to potvrzují, že by se současní ministři ve věci dodržování zákonů neuplatnili ani jako náhradníci v týmu, který se snaží hrát okresní přebor. Děsivé však je, že ‚díky‘ nelegálním opatřením přihráli desítky miliard korun ze státní kasy do kapes miliardářů a oligarchů. Bylo právě to skrytým, ale skutečným důvodem protiprávního jednání vlády?“ ptá se na závěr Bábek.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tupí a blbí příznivci Zemana. Hutka zpívá. A další umělci také

8:08 Tupí a blbí příznivci Zemana. Hutka zpívá. A další umělci také

Písničkář Jaroslav Hutka složil další protestsong o svém neoblíbeném tématu, Miloši Zemanovi. Propír…