Babiš: ANO by po volbách nemělo skončit v opozici

26.02.2017 12:51

Předseda ANO Andrej Babiš zatím neprozradil, jakého procentuálního výsledku by chtěl dosáhnout v říjnových sněmovních volbách. Naznačil jen, že by to mělo být více než 21 procent hlasů, kterých hnutí dosáhlo v loňských krajských volbách. Cílem je to, aby ANO neskončilo v opozici, řekl dnes novinářům během celostátního sněmu svého hnutí.

Babiš: ANO by po volbách nemělo skončit v opozici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí ANO Andrej Babiš

Babiš zopakoval, že by se letos neměla opakovat situace z loňského podzimu, kdy ANO sice krajské volby vyhrálo, ale v některých regionech přesto skončilo v opozici. „Až takový úspěch to nebyl,“ uvedl předseda hnutí s tím, že se tak v hodnocení krajských voleb liší od řady ostatních členů hnutí.

ANO přišli na sněm podpořit někteří podnikatelé, které by Babiš rád viděl na kandidátkách pro sněmovní volby. Patřili k nim podnikatel roku 2012 František Piškanin, jehož přepravní firma zásobuje řetězce ve střední a východní Evropě, nebo liberecký pekař a cukrář Jiří Bláha. Ani jeden z nich kandidaturu nevyloučil.

Do sněmovny by mohl kandidovat také senátor za ANO a majitel firmy Juta Jiří Hlavatý nebo bývalý hokejový brankář Milan Hnilička. V souvislosti s jeho přítomností Babiš přislíbil podporu sportu, tak aby peníze šly rodičům talentovaných dětí. Zmínil i projekt na výstavbu 17 hokejových stadionů.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Je to cílená lež.“ Data o vakcínách, zastánce znepokojí

20:56 „Je to cílená lež.“ Data o vakcínách, zastánce znepokojí

Bez vakcín se nemoci covid-19 a přeplněných nemocnic neubráníme, to na denní bázi slyšíme z úst nejv…