Babiš: ANO by po volbách nemělo skončit v opozici

26.02.2017 12:51

Předseda ANO Andrej Babiš zatím neprozradil, jakého procentuálního výsledku by chtěl dosáhnout v říjnových sněmovních volbách. Naznačil jen, že by to mělo být více než 21 procent hlasů, kterých hnutí dosáhlo v loňských krajských volbách. Cílem je to, aby ANO neskončilo v opozici, řekl dnes novinářům během celostátního sněmu svého hnutí.

Babiš: ANO by po volbách nemělo skončit v opozici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí ANO Andrej Babiš

Babiš zopakoval, že by se letos neměla opakovat situace z loňského podzimu, kdy ANO sice krajské volby vyhrálo, ale v některých regionech přesto skončilo v opozici. „Až takový úspěch to nebyl,“ uvedl předseda hnutí s tím, že se tak v hodnocení krajských voleb liší od řady ostatních členů hnutí.

ANO přišli na sněm podpořit někteří podnikatelé, které by Babiš rád viděl na kandidátkách pro sněmovní volby. Patřili k nim podnikatel roku 2012 František Piškanin, jehož přepravní firma zásobuje řetězce ve střední a východní Evropě, nebo liberecký pekař a cukrář Jiří Bláha. Ani jeden z nich kandidaturu nevyloučil.

Do sněmovny by mohl kandidovat také senátor za ANO a majitel firmy Juta Jiří Hlavatý nebo bývalý hokejový brankář Milan Hnilička. V souvislosti s jeho přítomností Babiš přislíbil podporu sportu, tak aby peníze šly rodičům talentovaných dětí. Zmínil i projekt na výstavbu 17 hokejových stadionů.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co ČT přichystala dětem: Transsexuály a transvestity. A 168 hodin

7:24 Co ČT přichystala dětem: Transsexuály a transvestity. A 168 hodin

Během covidu připravila Česká televize pro děti školy povinné i učitele a rodiče vzdělávací portál Č…