Babiš: Domluvíme se s ČSSD na resortech. A její orgány to buď schválí, nebo neschválí

16.04.2018 12:05 | Zprávy
autor: mp

Hnutí ANO uložilo svému předsedovi a premiérovi v demisi Andreji Babišovi, aby se vrátil k politickým jednáním s ČSSD. Po schůzce s prezidentem Zemanem Babiš řekl, že nepotřebuje od hlavy státu rady, protože ví, jak má s ČSSD vyjednávat. Podle deníku Právo teď sociální demokraty napíná.

Babiš: Domluvíme se s ČSSD na resortech. A její orgány to buď schválí, nebo neschválí
Foto: screen
Popisek: Andrej Babiš před novináři v Lánech.

Minulý týden Babiš tvrdil, že vládu půjde sestavit jen s podporou hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okmury a komunistů. Jenže hnutí ANO mu vystavilo stopku a uložilo mu obnovit jednání s ČSSD. Jednání mezi těmito stranami před časem zkrachovala. Babiš se tedy vrací k jednacímu stolu, ale hodlá sociální demokraty napínat. Nechce jasně říci, zda jim předá resort vnitra, na čemž sociální demokracie trvala v minulém kole jednání.

„Já už mám zájem to ukončit a požádat o důvěru. Není důvod, abychom se během týdne nedomluvili na resortech, a orgány ČSSD to buď schválí, nebo neschválí,“ řekl Babiš. Předseda Sněmovny z hnutí ANO Radek Vondráček v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize poznamenal, že by resort vnitra mohl převzít někdo nezávislý. Babišovým poslancům se nepozdává, že by měla ČSSD řídit resort vnitra další čtyři roky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…