Babiš: Fiala se to nejdřív musí naučit. Prezident? Přišlo vysvětlení

18.12.2021 15:06 | Zprávy

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se v noci na pátek vrátil ze své poslední služební cesty do Bruselu. V rozhovoru pro server iDnes.cz se vyjádřil ke svému nástupci Petru Fialovi (ODS). A hovořil i o prezidentské kandidatuře.

Babiš: Fiala se to nejdřív musí naučit. Prezident? Přišlo vysvětlení
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Poslední tisková konference končícího premiéra Andreje Babiše.

Babiš se z poslední své cesty vrací s prázdnou, a to v otázce prosazení podpory jádra. Nevěří však, že kdyby byl místo něj v Bruselu Petr Fiala, že ten by byl ve vyjednávání úspěšnější. „Já jsem tam přece jenom seděl čtyři roky, znám ostatní premiéry a s mnohými mám přátelský vztah. Takže je dobře, že jsem tam byl já. Pro nového premiéra je potřeba se nejprve naučit vztahy, pochopit mechanismy,“ míní Babiš, jenž se včera rozloučil s Úřadem vlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Volby

Dobrý den, před volbami jste avizovali, že vaši členové volebních komisí si budou zapisovat výsledky v okrsku a že pak ty jejich výsledky porovnáte s oficiálními výsledky. Platí to? Uděláte to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žantovský nad volbami a paragrafem o cizí moci: Zrušit, nebo použít na Sorose a Aspen?

8:00 Žantovský nad volbami a paragrafem o cizí moci: Zrušit, nebo použít na Sorose a Aspen?

TÝDEN V MÉDIÍCH Veřejnoprávní média mohou po volbách projít zásadní proměnou. Rodící se vláda by měl…