Babiš? Nora Fridrichová přizvala do ČT Jakuba Jandu. Ten pronesl vážná slova o lásce

19. 11. 2018 8:17

Situací kolem premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho syna, jenž v pořadu Zvláštní vyšetřování Televize Seznam uvedl, že byl unesen na Krym, a kolem něhož se následně rozpoutaly spekulace kolem jeho nemoci, se zabýval i pořad 168 hodin na ČT1. Ten byl natočen ještě před odvysíláním prohlášení matky Andreje Babiše juniora Beatrice a také před návštěvou premiéra Babiše u svého syna.

Babiš? Nora Fridrichová přizvala do ČT Jakuba Jandu. Ten pronesl vážná slova o lásce
Foto: screen TN.cz
Popisek: Andrej Babiš v rozhovoru TV Nova
reklama

Premiér Andrej Babiš sice problém v cestování svého syna na Krym nevidí, jsou však tací, kteří se kvůli tomu obávají o naši bezpečnost. 

„Premiér minimálně v té době rozhodně byl vydíratelný Ruskem,“ poznamenal v pořadu zástupce lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda. Ten se vyjádřil i k informaci, že Babiš junior zůstával na Ukrajině se svou slečnou, s níž se tam seznámil. Podle jeho slov jsou ruské zpravodajské služby známé tzv. honey trapem. 

„To znamená, řekněme, taková ‚medová past‘. To znamená, že se najde žena, která se třeba může dostat do blízkého spojení nebo do blízkého vztahu s konkrétní osobou, navázat s ní vztah. Buď získávat konkrétní informace, anebo potom třeba emocionálně vydírat, když je to potřeba,“ popisoval Janda své obavy.

Pořad 168 hodin najdete ZDE.

Jak uvádí redakce České televize, Krym pečlivě monitoruje ruská zpravodajská služba FSB, jež si nemohla Babiše juniora nevšimnout. „Je zcela, bych řekla, vyloučené, aby jim unikl člověk, který se jmenuje stejně jako český premiér. Jistě byl pod neustálým dohledem. O tom jsem zcela jistě přesvědčená,“ poznamenala novinářka Petra Procházková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tajná diplomacie kolem Izraele. USA, Rusko, Turecko. Zdeněk Zbořil odkrývá, co se skrývá za kouřem z raket

15:14 Tajná diplomacie kolem Izraele. USA, Rusko, Turecko. Zdeněk Zbořil odkrývá, co se skrývá za kouřem z raket

Zdeněk Zbořil se podle svých vlastních slov jako politolog snaží dívat za létající rakety a planoucí…