Babiš: Okamura, to je taková snůška lží. Vůbec nechápu, jak někdo může napsat takové obludnosti. Začnu s Piráty

19.10.2017 10:42

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš v rozhovoru pro server Aktuálně.cz naznačil, že by si přál jednobarevnou vládu hnutí ANO. Žádá proto voliče, aby mu dali maximum hlasů. Neví totiž, s kým by mohl uzavřít koalici. Jen si vezměte takové Piráty nebo Tomia Okamuru.

Babiš: Okamura, to je taková snůška lží. Vůbec nechápu, jak někdo může napsat takové obludnosti. Začnu s Piráty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

„Začneme u Pirátů, kteří říkají, že nechtějí být ve vládě. Chtěli by jen kritizovat. A noviny Tomia Okamury jsou neuvěřitelná snůška lží a fabulací. Vůbec nechápu, jak někdo může napsat takové obludnosti. Navíc slibuje věci, které nikdy nemůže splnit. S komunisty se programově míjíme. Takže můžeme jedině poprosit voliče, aby nám dali maximum hlasů,“ řekl Babiš.

Skeptický byl i k ČSSD nebo k předsedovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi. Kdyby si prý voliči sepsali všechno, co mají ČSSD nebo Kalousek za sebou, tak by prý nikdo z nich nemohl dostat ani jeden hlas. Podle Babiše se stačí podívat, kolik pánové a dámy zašantročili peněz. 

„Podívejte se, co dělá ČSSD na poslední chvíli. Však to je skandál! Chtějí rozdělit ČEZ a dobrou část někomu prodat. Kauza lithium – ministr průmyslu Jiří Havlíček bez svolení vlády pár dní před volbami podepíše memorandum s australskou firmou. Přitom to státní podnik Diamo mohl prozkoumat a připravit podnikatelský záměr s dopadem na životní prostředí. Je to největší nerostné bohatství, které máme,“ rozčiloval se v rozhovoru Babiš.

Až bude ANO v další vládě, trvá prý na tom, že obsadí ministerstvo práce a sociálních věcí i ministerstvo zdravotnictví. Přes tyto resorty protéká 900 miliard a Babiš nad nimi chce mít kontrolu. Máme skvělé doktory, ale protože jejich resort nikdo neřídil, alespoň podle Babiše ne, tak věci vypadají tak, jak vypadají.

Celý rozhovor naleznete zde

Ale ANO zatím volby nevyhrálo a Babiš nebyl pověřen sestavením vlády, proto už se nechtěl k příštímu kabinetu vyjadřovat. Stejně tak se vyhnul i otázkám na Čapí hnízdo. „Ježíšmarjá, to jsou otázky. Kdybych to býval věděl, tak bych do toho nelezl. Kdyby... už je pozdě,“ posteskl si.

Dodal jen tolik, že chce řídit vládu jinak, než bývalo doposud zvykem. Ministři prý budou muset poslouchat, když se bude něco projednávat a nemohou si jen tak číst noviny, což se prý dělo za Bohuslava Sobotky. Babiš označil jednání Sobotkovy vlády za katastrofu.

Až bude premiérem Babiš, příjmy státu prý budou dál stoupat, protože se budou pečlivě vybrat daně, porostou platy, poroste spotřeba. A přestože trvá na tom, že vládu je třeba jasně řídit, nechce prý ve svých rukou koncentrovat moc.

„Jak, koncentrovat moc? Vždyť to dělám pro stát! Stát se má naučit hospodařit jako české rodinné firmy. Ve firmě všichni táhnou za jeden provaz, mají nějaký cíl, jsou solidární. Firma není o zisku, ale o zodpovědnosti. Dát lidem vizi, perspektivu, investice a každý měsíc výplatu. A tohle lidi někdy nechápou, protože ve firmě nikdy nepracovali,“ rozčiloval se v rozhovoru.

Pár slov padlo i k zahraniční politice. Rusko je podle Babišova názoru agresor, který obsadil kus ukrajinského území. Je také přesvědčen, že je potřeba řešit uprchlickou krizi. Je třeba se postarat o to, aby z Evropy odjeli ti lidé, kteří tady žádali o azyl a nedostali ho. Nakonec se Babiš obul do 45. prezidenta USA Donalda Trumpa.

„No, chová se velice nestandardně a zklamal mě. Když letěl zřejmě nad Prahou do Varšavy, mohl tu klidně přistát na půl hodiny a říct: Tak fajn, jsem rád v Praze, moje první žena byla Češka, moje dcera je napůl Češka, rád vás vidím. A mohli jsme projednat ty vrtulníky,“ podotkl Babiš s odkazem na to, že česká armáda uvažuje o nákupu nových vrtulníků a mohli bychom je koupit právě od Američanů.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

22:40 Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

Nejslavnější český datový vědec Petr Ludwig opustil svůj domovský New York a na první polovinu roku …