Babiš: Rozpočet se líbí zaměstnavatelům, odborům i prezidentovi. Vadit bude jen Kalouskovi

22.09.2014 15:07 | Zprávy
autor: vam

Rychlé schválení rozpočtu na příští rok na dnešním jednání vlády bylo možné kvůli tomu, že byl důkladně předjednáván. Na setkání s novináři po jednání vlády to dnes uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Schodek státního rozpočtu by měl být v příštím roce maximálně 100 miliard korun, celkový deficit veřejných rozpočtů by měl být nejvýše 2,6 % HDP.

Babiš: Rozpočet se líbí zaměstnavatelům, odborům i prezidentovi. Vadit bude jen Kalouskovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Sobotka vyzdvihl některé přednosti rozpočtu: navýšení penzí v průměrné výši o 200 Kč, snížení daňového zatížení rodin s dětmi, zvýšení investic do dopravní infrastruktury, podpora ekonomické diplomacie. Premiér rovněž přivítal prohlášení prezidenta, že rozpočet nebude vetovat a včas jej podepíše.

Dovoz potravin do ČR bude zpřísněn. Státní správa se zaměří na podezřele levné potraviny

Předseda vlády rovněž uvedl, že vláda schválila návrh dvou nařízení, které přednesl ministr zemědělství a která zpřísňují dovoz potravin do ČR. „Cílem vlády je, aby se státní správa zaměřila na potraviny s podezřele nízkými cenami,“ řekl k tomu premiér.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Co přesně sledujete tou žalobou na prezidenta?

A nebylo by spíš na místě podat kompetenční žalobu? Tu podle všeho nechcete podat, aby se neodváděla pozornost od práce vlády a pak podáte jinou žalobu. Já tomu nerozumím. Můžete mi to vysvětlit? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proti „ruským vyděračům“ tvrdá data. Holec potopil Hladíkův projev

21:03 Proti „ruským vyděračům“ tvrdá data. Holec potopil Hladíkův projev

Babišova vláda získala důvěru Poslanecké sněmovny. Komentátor Petr Holec upozorňuje, že Andrej Babiš…