Babiš: To pozitivní, to hezké, si musíme udělat každý z nás hlavně sám

17.11.2020 10:41

17. listopadu slavíme Den boje za svobodu a demokracii a zatímco exprezident Klaus si myslí, že v dnešní době vlastně není co slavit, premiér Andrej Babiš to vidí jinak. Občanům se rozhodl popsat, jak dobře se dnes mají, takže vlastně mají co slavit. Z Babišova pohledu to však poněkud kazí média, která šíří především negativní zprávy.

Babiš: To pozitivní, to hezké, si musíme udělat každý z nás hlavně sám
Foto: Repro Facebook
Popisek: Andrej Babiš ve svátek promlouvá k národu
reklama

V roce 1939 se 17. listopadu konal pohřeb studenta Jana Opletala. Mladý muž zemřel na následky zranění, který utrpěl při zásahu nacistických okupačních sil u příležitosti připomenutí státního svátku tehdy již zničeného Československa. O 50 let později odstartovala demonstrace pořádaná k uctění památky Jana Opletala pád komunistického režimu.

Podle exprezidenta Václava Klause však není co slavit, protože v dnešní covidové době jsme, viděno Klausovýma očima, opět zbavováni svobody.

Premiér Andrej Babiš (ANO) to viděl jinak.

„Já mám pro vás jeden krátký vzkaz. Vzkaz vám všem, kteří byste rádi vyšli do ulic tak, jako každý rok na výročí sametové revoluce. Vám všem, kteří chcete dnešní den oslavit. Vám všem, pro které je, stejně jako pro mě, tenhle den významný. Pro některé je to nejvýznamnější den v roce. Den boje za svobodu a demokracii,“ pravil Babiš na videu, které uveřejnil na sociální síti Facebook.

„Dnes bych vám chtěl říct, že mě strašně mrzí, že jsme část téhle svobody dočasně ztratili. Žijeme v obrovských omezeních. Já, stejně jako vy,“ pokračoval Babiš.

Je si prý vědom toho, že jeho vláda hodně lidí ochudila o jejich blízké, když dovoluje chodit jen do práce, z práce a na nákup. Ale přesto trvá na tom, že svobodu máme. I když omezenou.

„Žijeme v zemi, kde známe vítěze voleb jen pár hodin po jejich skončení,“ rozváděl svou myšlenku Babiš v narážce na končícího prezidenta USA Donalda Trumpa, který ani dva týdny po skončení voleb nehodlá uznat svou porážku a hovoří o volebních podvodech.

„Žijeme v zemi, kde platí Ústava a kde máme silné nezávislé instituce. V zemi, která je ekonomicky natolik silná, že máme i teď skvělé ratingy. Očekávání roku 1989 se naplnila. Svoboda volby, svoboda cestování a podnikání, svoboda slova. Očekávání jsme za těch 31 let naplnili tak, jak bychom si tehdy neuměli ani představit. Jsme bezpečná země. Máme skvělou a silnou armádu. Sami rozhodujeme, kdo u nás může žít a pracovat. Máme nejnižší nezaměstnanost a nejnižší zadlužení ze států naší velikosti v EU,“ pochvaloval si Babiš.

Podle premiéra je dobře, že jsme součástí EU a NATO.

Posléze lamentoval nad prací médií. Konstatoval, že žijeme ve složité době, kdy má řada lidí spoustu starostí a média tíživou atmosféru ještě přiživují tím, že publikují řadu negativních zpráv.

„To pozitivní, to hezké, si musíme udělat každý z nás hlavně sám. S pomocí své rodiny, s pomocí blízkých lidí,“ řekl Babiš.

Poděkoval všem lidem, kteří dodržují opatření určená na boj proti koronaviru, děkoval zdravotníkům, děkoval policistům. A žádal lidi, aby táhli za jeden provaz. „Je jen na nás, na každém z nás, jestli se virus bude dál šířit, nebo zpomalí. Ještě nikdy neměl každý z nás takovou zodpovědnost za celý národ,“ apeloval Babiš na své spoluobčany.

Nakonec požádal diváky, aby po osmé hodině večer v České televizi sledovali koncert České filharmonie za svobodu a demokracii

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Devastující tornádo na jižní Moravě: Zbořilo půl obce, pohazovalo auty. Mrtví a mnoho zraněných. Lidé pod závaly

22:10 VIDEO Devastující tornádo na jižní Moravě: Zbořilo půl obce, pohazovalo auty. Mrtví a mnoho zraněných. Lidé pod závaly

Na jihu Moravy se podle meteorologů s největší pravděpodobností objevilo tornádo. Lidé tornádo zachy…