Babiš, Zeman, Rusko. Ivan Mládek odložil banjo a promluvil, originálně a bez šablon

24.08.2017 6:38

Zpěvák a bavič Ivan Mládek se v rozhovoru pro týdeník Reflex vyjádřil i k současnému dění či k prezidentu Miloši Zemanovi a k šéfovi hnutí Andreji Babišovi.

Babiš, Zeman, Rusko. Ivan Mládek odložil banjo a promluvil, originálně a bez šablon
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Mládek hraje písničku Zlá baba...
reklama

Podle Mládka se smysl pro humor moc nezměnil. „Naše dnešní pořady se od těch předrevolučních prakticky neliší a reakce publika jsou stejné. Možná určitou změnu zaznamenali ti písničkáři a baviči, kteří si dřív získávali publikum satirou, politickými narážkami a jinotaji. Když už se dneska všechno smí, ztrácí tento druh humoru na síle,“ zmínil Mládek.

Následně se Mládek vyjádřil k tomu, že Češi se pár let poté, co se rozloučili s komunismem, opět rozhodují pro to, že volí jistý druh socialismu. „Češi jako potomci husitů za to nemůžou, už se takoví narodili. A nakonec i ostatní Evropané mají za sebou krvavé sociální revoluce a mají socialismus v krvi. Evropan se narodí a hned už chce, aby se o něj společnost postarala. Američan se narodí a už ví, že se bude muset o sebe postarat sám. Proto je Amerika tak ekonomicky zdravá a silná,“ zmínil Mládek. On sám by zakázal slova vlast, jednota, svoboda, rovnost. Nejdůležitější je podle něj rodina, zdraví a práce.

Anketa

Co by měla udělat ČSSD v prezidentské volbě?

hlasovalo: 8190 lidí

Vyjádřil i překvapení kvůli tomu, že Češi ve volbách volí ANO Andreje Babiše. „Logičtější by bylo, kdyby ministra financí, Slováka a neskutečného boháče Andreje Babiše, závistivý Čecháček nevolil. Ale on ho volí. Zavinily si to naše klasické politické strany tím, že zklamaly své voliče. Lidi asi důvěřují víc někomu, kdo umí miliardy vydělat, a ne tomu, kde je umí jen probendit, případně rozkrást," zmínil Mládek. Babiše považuje za abnormálně inteligentního a schopného.

„Vnímám Andreje Babiše možná jako oligarchu, možná jako dravého politika. Hlavní jeho ctižádostí je být co nejbohatší,“ sdělil Mládek, jenž podporuje ODS. To, že by mohl Babiš skončit ve vězení kvůli své kauze Čapí hnízdo, si nemyslí. „Myslím, že si sednout nepůjde, určitě má všechno dobře právně ošetřené. A kdyby přece, tak mu u příležitosti nového zvolení udělí Miloš Zeman milost,“ řekl jasně Mládek.

A pustil se rovněž do prezidenta Miloše Zemana. Podle jeho slov pomohl novodobým komunistům – sociálním demokratům – na nohy. „Podle mě Miloš Zeman jako chronický provokatér, recesista a exhibicionista vstoupil do sociální demokracie jenom proto, že na pravicovém pragmatickém hnojišti se stal kohoutem číslo jedna jeho celoživotní rival Václav Klaus. Prostě Zeman chtěl být asi také první kohout. Ne že by mi byl svými povahovými rysy, a hlavně svým smyslem pro humor, nesympatický. Kdyby uměl na něco hrát, bral bych ho do Banjo Bandu okamžitě, ale pro svou socanskou minulost má u nás dveře navždy zavřené,“ řekl Mládek.

Závěrem se pak vyjádřil k Rusku, z něhož podle svých slov nemá obavy. „Když jsme přežili vliv komunistického Ruska, proč bychom se měli bát kapitalistického Ruska? Na naši prťavou zemi vždycky bude mít někdo vliv,“ uzavřel bavič.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Frajeři. Za 10 minut 20 mega. Krejčíř pláče, že tu není.“ Respirátory? Prý podvod, že privatizace bledne závistí

9:32 „Frajeři. Za 10 minut 20 mega. Krejčíř pláče, že tu není.“ Respirátory? Prý podvod, že privatizace bledne závistí

V dalším díle Jámy pekel se herní vývojář Daniel Vávra zaměřil na nyní nařízené ochranné pomůcky. Je…