Babiš a Hamáček jsou nejoblíbenější ministři letošního roku. Zcela neznámí členové kabinetu? Kněžínek, Toman, Staněk a Plaga

28.12.2018 14:02

Že je Andrej Babiš nejoblíbenějším politikem, není nic nového. Premiér se drží v čele všemožných měření už několik let. O to větším překvapením je pozice předsedy socdem Jana Hamáčka, který se ve výzkumu agentury Phoenix ocitnul na druhém místě v popularitě mezi ministry. O mnoho hůře dopadl trojlístek Kněžínek (ANO), Staněk (ČSSD) a Plaga (ANO). Respondenti prakticky netuší, o koho se jedná.

Babiš a Hamáček jsou nejoblíbenější ministři letošního roku. Zcela neznámí členové kabinetu? Kněžínek, Toman, Staněk a Plaga
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sněmovna schválila státní rozpočet na rok 2019 s deficitem 40 miliard. Opozice vládě vyčítá, že projídá ekonomický růst a nedělá rezervy na horší časy

Agentura Jana Kubáčka měřila oblibu a znalost členů vládního kabinetu na přelomu listopadu a prosince po celé České republice. Vzorek respondentů činil 1088 lidí. Agentura se podle výstupů, které máme k dispozici, zaměřila především na znalost a výše uvedenou popularitu.

Co se obliby týká, zde jasně dominoval Andrej Babiš - 42 procent. Druhý Jan Hamáček získal 29 procent a na třetím místě skončil Richard Brabec, ministr pro životní prostředí. Ve znalosti je to podobné. Přes 90 procent dotázaných znalo jméno Andreje Babiše, Jana Hamáčka „poznalo“ 78 procent dotázaných, 75 procent z nich si pak vybavilo Dana Ťoka, ministra dopravy, a právě uvedeného Richarda Brabce.

Velmi negativně se respondenti postavili k ministru zemědělství Tomanovi, jehož zná pouze 10 procent dotázaných. Je tedy otázkou, co na svém postu Toman (ČSSD) vlastně dělá, jelikož si ho odpovídající nespojili prakticky s ničím. Další tragické výsledky měl ministr školství Plaga. Zná ho pouze 6 procent dotázaných a populární je pro tři procenta. Stejně bídně dopadl i zmíněný a taktéž neviditelný ministr Toman.

Hůře jsou na tom už jen dva lidé: Antonín Staněk, oranžový ministr kultury, a Jan Kněžínek, zcela poslední zástupce ANO na postu ministra spravedlnosti. Jeho znají 3 procenta dotázaných a popularita, pokud se to tak dá říct, se zastavila na hranici dvou procent.

Znáte je? My moc ne

Ing. Robert Plaga, Ph.D.

  • ANO 2011
  • ministr školství, mládeže a tělovýchovy

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Duhová pošta, duhový balík. Vulgární výlevy na sítích, stěžoval si generální ředitel Veselovskému. Ale neuhne

10:23 Duhová pošta, duhový balík. Vulgární výlevy na sítích, stěžoval si generální ředitel Veselovskému. Ale neuhne

Generální ředitel České pošty Roman Knap dal jasně najevo, že plně stojí za kampaní, kterou státní p…