Babiš a Pavel vyrazili do Maďarska. Generál tam ale hned dostal ránu z vyšších kruhů

15.12.2022 16:10 | Ze sítí

Do Maďarska v tomto týdnu zavítali hned dva ze tří nejvážnějších kandidátů na prezidenta, generál Petr Pavel a expremiér Andrej Babiš. Zatímco Babiš jede na maďarsko-srbskou hranici řešit nelegální migraci, Pavel chce s maďarskou veřejností debatovat o dopadu populistických rozhodnutí premiéra Viktora Orbána. A právě cestu generála Pavla sarkasticky komentuje i maďarský státní tajemník pro mezinárodní komunikaci Zoltán Kovács.

Babiš a Pavel vyrazili do Maďarska. Generál tam ale hned dostal ránu z vyšších kruhů
Foto: z internetu
Popisek: Pavel a Babiš

Babiš podle informací serveru iDnes.cz míří na maďarsko-srbskou hranici kvůli jednání o ilegální migraci s maďarskou prezidentkou Katalin Novákovou a se srbským prezidentem Aleksandarem Vučićem.

A generál Pavel jede za maďarskou veřejností, aby se dozvěděl, jak pociťují „populistickou“ vládu Viktora Orbána. Právě populismus Pavel na twitteru označil za největší problém České republiky, pokud by se prezidentem stal Andrej Babiš.

„Mým největším soupeřem je populismus a snaha Andreje Babiše ‚orbanizovat‘ Česko, jeho bych nikdy nepodpořil a v žádném případě nevolil. Proto dnes jedu do Maďarska vyslechnout si konkrétní detaily, jak Orbánův populismus, který Babiš obdivuje, komplikuje životy lidí,“ uvedl Pavel na twitteru a přidal zprávu z maďarské čerpací stanice, kde stojí benzín v průměru o 3 Kč více než v Česku.

Cesty obou kandidátů si povšiml maďarský státní tajemník pro mezinárodní komunikaci Zoltán Kovács, který má o favoritovi českých prezidentských voleb jasno. „Jeden z těchto kandidátů je na straně vítězů. Druhý rád chodí na kafe s liberálními novináři a Sorosem financovanými nevládními organizacemi v Maďarsku,“ uvedl na twitteru a ironicky dodal, že v Maďarsku přeci svobodná média neexistují.

Pavel je podle něj zástupcem evropské liberální levice, která má potřebu neustále Maďarsko kritizovat. „Tohle je učebnicový příklad toho, jak funguje mezinárodní levice, a liberálové: označují Maďarsko jako strašáka Evropy a nemají žádné vlastní svěží politické nápady. Generál se například staví proti větší spolupráci Visegrádské čtyřky, která přitom přináší skvělou regionální spolupráci při prosazování našich společných zájmů. Smutné,“ dodal Kovács.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolik let důchodu vám zbyde? Rouček začal počítat. A popsal, co zažil na demonstraci před Strakovkou

20:32 Kolik let důchodu vám zbyde? Rouček začal počítat. A popsal, co zažil na demonstraci před Strakovkou

EVROPAN LIBOR ROUČEK „Jako nová forma nevolnictví!“ „Šel jsem tam z jednoho jediného důvodu. Abych p…