Babiš a Prymula se hádají kvůli slevovým akcím v obchodech. Premiér je odmítá zakázat

21. 3. 2020 7:10

Předseda Ústředního krizového štábu a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula chce navrhnout vládě, aby zrušila slevové akce v obchodech. Dochází tím ke zbytečnému shromažďování osob, uvedl po pátečním krizovém štábu. Premiér Andrej Babiš (ANO) si však nemyslí, že je to dobrý nápad, píše iROZHLAS.cz.

Babiš a Prymula se hádají kvůli slevovým akcím v obchodech. Premiér je odmítá zakázat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Náměstek pro zdravotní péči Roman Prymula
reklama

„Navrhnu vládě, abychom slevové akce zrušili. V této době si myslím, že je to zbytečné, není tady nějaký problém, že bychom se museli podbízet s některými potravinami za levnější ceny. Takže ty slevové akce nemají význam, ba naopak jsou potenciálně nebezpečné,“ řekl Prymula, který poukázal i na to, že rozvoz letáků je navíc potenciálním zdrojem šíření koronaviru.

Problém se slevovými akcemi se objevil poté, co byla vymezena otevírací doba v obchodech, kdy mezi 7.00 a 9.00 mohou nakupovat pouze osoby starší 65 let nebo hendikepovaní. „Objevují se stížnosti, že senioři všechno zlevněné zboží vykoupí,“ dodal Prymula.

Babiš ale slevy stáhnout nechce. „Zákaz slevových akcí v obchodech není dobrý nápad. Slevové akce je potřeba ponechat,“ řekl premiér v pátek v televizi Nova. Babiš v roce 2017 vložil do svěřenských fondů holding Agrofert, který podniká také v potravinářství. Podle loňské zprávy auditorů Evropské komise má Babiš na holding stále vliv.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

17:26 Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

Komentátor Petr Holec se domnívá, že strana Pirátů je stranou, která je založená na bonzáctví. Předs…