Babiš a osm ministrů budou dnes jednat s polskými protějšky

28.08.2019 6:39

Premiér Andrej Babiš a osm ministrů české vlády budou dnes ve Varšavě jednat se svými polskými protějšky. Babiš se nejprve sejde s předsedou polské vlády Mateuszem Morawieckým, se kterým bude mluvit o evropských tématech a vzájemné spolupráci obou států. Formou pracovního oběda se pak uskuteční společné zasedání české a polské vlády.

Babiš a osm ministrů budou dnes jednat s polskými protějšky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

V době, kdy se Babiš sejde s Morawieckým, mají jednotliví ministři naplánovaná separátní jednání se svými kolegy. Ministr životního prostředí Richard Brabec by měl ve Varšavě se svým protějškem Henrykem Kowalczykem jednat především o problematice polského záměru rozšířit hnědouhelný důl Turów, který se nachází u českých hranic severně od Hrádku nad Nisou. Česká vláda podle ministerstva hodlá na schůzce zopakovat svůj požadavek na jasné stanovení mechanismu kompenzací za případně způsobené újmy v důsledku činnosti dolu.

Ministr obrany Lubomír Metnar bude se svým protějškem mluvit o posilování spolupráce mezi jednotlivými složkami české a polské armády. Na tiskové konferenci také podepíšou dohodu o spolupráci ve vojenském letectví. Ministr průmyslu Karel Havlíček chce se svým polským kolegou zhodnotit vzájemný obchod. Diskutovat chce také o podpoře v oblasti jaderné energetiky.

Společné zasedání vlád ve Varšavě bude šesté v pořadí. Zatím poslední společné jednání české a polské vlády se uskutečnilo loni v listopadu v Praze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo může za 10 procent ODS? Vlivný muž ukázal do Řeporyjí. A Pavel Novotný pak ze sebe vydal to nejlepší

6:18 Kdo může za 10 procent ODS? Vlivný muž ukázal do Řeporyjí. A Pavel Novotný pak ze sebe vydal to nejlepší

Na starostu městské části Praha-Řeporyje Pavla Novotného (ODS) opět míří kritika z vlastních řad. Ne…