Babiš bude v Dubrovníku jednat na summitu evropských zemí s Čínou

12.04.2019 6:10

Český premiér Andrej Babiš bude dnes v Dubrovníku jednat na summitu předsedů vlád střední, jihovýchodní a východní Evropy a Číny v rámci platformy 16+1. Předsedu vlády do Chorvatska doprovází i skupina více než 20 českých podnikatelů, kteří se dnes ráno zúčastní obchodního fóra či individuálních jednání s čínskými partnery.

Babiš bude v Dubrovníku jednat na summitu evropských zemí s Čínou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš na 5. celostátním sněmu Hnutí ANO

Babiš se již ve čtvrtek na okraj summitu setkal se svým čínským protějškem Li Kche-čchiangem. Po jednání uvedl, že čínské investice v České republice zatím nejsou na zcela uspokojivé úrovni. Jak dodal, je třeba, aby se "bezpočetné návštěvy a kontakty promítly i do byznysu".

Cílem platformy 16+1 je prohlubování ekonomické spolupráce, vedle Česka je do ní zapojeno dalších deset členů Evropské unie (Bulharsko, Chorvatsko, Estonsko, Maďarsko, Lotyšsko, Litva, Polsko, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko) a pět států mimo unii (Albánie, Bosna, Makedonie, Černá Hora a Srbsko). Česko loni hostilo investiční fórum platformy na Pražském hradě. Jak Babiš řekl ještě před odletem do Chorvatska, platforma se nyní rozšíří ještě o Řecko.

Nynější summit je již osmým v řadě, první se uskutečnil v roce 2012 ve Varšavě. Jednání se bude věnovat zejména spolupráci v oblasti obchodu a investic, infrastruktury, dopravy a logistiky, energetiky, průmyslu, kultury, vzdělání či cestovního ruchu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vždyť ona chce zrušit ČT! Válka jede dál. Padají slova „styďte se“, ba hůře. A zastánci Kavčích hor slyšeli...

7:51 Vždyť ona chce zrušit ČT! Válka jede dál. Padají slova „styďte se“, ba hůře. A zastánci Kavčích hor slyšeli...

Jméno ekonomky Hany Lipovské jako nominantky vzbudilo z nějakého důvodu velký, a nikoliv pozitivní o…