Babiš chce ve Vídni podpořit hospodářskou spolupráci s Afrikou

17.12.2018 21:55 | Zprávy
autor: nab

Česko by mělo být aktivní na poli exportní diplomacie hlavně mimo Evropu a snažit se více proniknout například na africké trhy. Před odletem do Vídně, kde se v úterý uskuteční fórum Afrika – Evropa, to dnes řekl český premiér Andrej Babiš. Aby podpořil české podnikatele, chce předseda vlády výhledově iniciovat vznik ekonomických misí v některých afrických zemích. Zároveň lituje, že se nadcházejícího fóra v rakouské metropoli, jehož hlavním tématem bude rozvoj spolupráce v oblasti digitalizace a inovací, zúčastní jen zhruba polovina šéfů států a vlád zemí Evropské unie.

Babiš chce ve Vídni podpořit hospodářskou spolupráci s Afrikou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Start kampaně Hnutí ANO k letošním komunálním a senátním volbám. Zúčastnil se předseda ANO a premiér Andrej Babiš, lídr kandidátky v Praze Petr Stuchlík, primátor a lídr kandidátky v Brně Petr Vokřál a primátor a lídr kandidátky v Ostravě Tomáš Macura

Česko je podle Babiše velmi závislé na exportu do Evropské unie, a mělo by se proto snažit pronikat i na jiné trhy, především mimo Evropu. Proto se rozhodl fóra Afrika – Evropa zúčastnit, a pomoci tak českým podnikatelům „otevřít dveře“ do Afriky. „Právě... tam můžeme sehrát nějakou pozitivní roli na úrovni předsedů vlády nebo jiných našich ministrů a politiků,“ řekl. Do budoucna by chtěl premiér iniciovat také vznik ekonomických misí v některých afrických státech, aby se Česko mohlo „ještě více dostat na ty trhy“.

Na fórum do Vídně dorazí podle Babiše zhruba jen polovina prezidentů a premiérů zemí Evropské unie. Na nejvyšší úrovni nebudou zastoupeny například Německo či Francie, své premiéry nevyslaly ani jihoevropské státy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…