Babiš jako Hitler? Tak to sotva, Hitler uměl německy, vysmála se redaktorka Reflexu

11.10.2015 18:18

Redaktorka časopisu Reflex Tereza Stonišová se pozastavila nad slovy předsedy ODS Petra Fialy, podle kterého mluví ministr financí Andrej Babiš (ANO) jako Hitler. Podle Stonišové ale předseda ODS přeháněl, protože Adolf Hitler byl známý svou řečnickou schopností hypnotizovat dav a hlavně uměl mluvit německy. A jestli něco Babiš mimo jiné neumí, tak je to podle ní právě to mluvení.

Babiš jako Hitler? Tak to sotva, Hitler uměl německy, vysmála se redaktorka Reflexu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek, Bohuslav Sobotka a Andrej Babiš

Bez nadsázky však lze říci, že s padlými výroky obou politiků nelze než souhlasit. Na rozdíl od minulých Otázek, které se zvrhly v Babišův výlev záchvatu vzteku, se tentokrát debata udržela na optimální úrovni,“ napsala Stonišová k dnešním Otázkám Václava Moravce, kde zazněla kritika na Babiše jak od opozičního Fialy, tak i od koaličního šéfa lidovců Pavla Bělobrádka.

Demokracie zdržuje, ale je velmi podstatné ubránit demokracii jako celek,“ podotkl právě předseda KDU-ČSL, který posléze rovněž dodal, že pokud Babišovi demokracie nevyhovuje a nechce být s demokratickými stranami v koalici, tak je na něm, aby zvážil odchod, protože když říká, že je současný systém špatný, nefunkční a pomalý, tak tím dává špatný signál veřejnosti.

Stonišovou rovněž zaujalo i to, že Bělobrádkovi vadí návrh na zrušení interpelací, změny domluveného projednávání zákonů nebo to, že koaliční strany nejsou informovány o přípravě některého návrhu. „Pro nás je důležité, abychom nepolevili, abychom tyto věci nepřipouštěli. My jsme to měli na koaliční radě, jasně jsme se proti tomu vymezili, že už nám dochází trpělivost, protože s nováčky člověk musí mít nějakou trpělivost,“ cituje Stonišová předsedu lidovců, který u Moravce také naznačil, že dva roky po volbách se už ANO mělo rozkoukat.

Babiš jako Hitler?

To, co říkal Andrej Babiš – parlament je žvanírna nebo něco podobného a zbytečného a zdržuje to – to už jsme v historii slyšeli a slyšeli jsme to v historii několikrát a například tohle říkal Adolf Hitler,“ řekl v Otázkách předseda ODS Petr Fiala, který posléze i dodal, že to vždy začíná nenápadně, přičemž se ten parlamentarismus dá lehce odbourat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jzd

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Práva Romů?" Ne. Křeček smáznul světovou neziskovku. Řekl vše

7:51 ,,Práva Romů?" Ne. Křeček smáznul světovou neziskovku. Řekl vše

Ředitelka české odbočky neziskové organizace Amnesty International Linda Sokačová nedávno obvinila v…