Babiš je autokrat, do politiky se nehodí, tvrdí Kulhánek

14.03.2012 17:58

Vratislav Kulhánek působil ve vedení Škoda Auto. A nyní si pohrává s myšlenkou, že by vstoupil do politiky jako nezávislý senátor. „Je mi vzdálené jakékoli členství v politických stranách. Nemůžu říci, že se mi na nich nezdá všechno, takže nezdá se mi mnoho,“ vysvětil Kulhánek v Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Babiš je autokrat, do politiky se nehodí, tvrdí Kulhánek
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Senátu proběhla konference na téma aktivni stárnutí a mezigenerační solidarita v ČR
reklama

Zároveň by tím posílil zastoupení nezávislých senátorů, kteří jsou podle Kulhánka v menšině. „Většinou jsou senátoři členy politických stran, objektivita a nezávislost je tedy nulová. Máme druhou Poslaneckou sněmovnu v Senátu,“ myslí si Kulhánek.

S kandidaturou do Senátu ale není ještě rozhodnutý. „Mám firmu, která mě bohatě uspokojuje, takže to musím ještě zvážit. Navíc druhá věc je, že se musím setkat s lidmi z regionu, jestli mají zájem, abych kandidoval,“ vysvětlil.

Podle Kulhánka by měli být v politice profesionální politici i lidé z praxe. „Chce to mix, vhodné by bylo i genderové rozdělení a věkové,“ myslí si.

Stát není firma

Kulhánka s nabídkou o spolupráci oslovil i Andrej Babiš a jeho organizace ANO 2011. „Naše spolupráce je minimální, setkali jsme se dvakrát, v některých momentech se naše názory liší,“ upřesnil Kulhánek s tím, že Babiš není tím pravým, kdo by měl změnit politické klima. „Jeho přístup je velmi autokratický a to nejde, stát není firma.“

A jaké jsou názory Kulhánka na témata, která v současné době hýbou politikou? Z penzijní reformy má obavy, že nebude moc fungovat a podobně skeptický je i k úsporným opatřením. „Jenom šetřením se nikdy ničeho nedosáhlo. Extrémní šetření nemá smysl a v určitých je dokonce nemorální, třeba zvýšením daní pro pracující důchodce,“ domnívá se Kulhánek.

Nepřipojení se k fiskálnímu paktu EU považuje Kulhánek za chybu. „Rizika, která to přináší, jsou minimální a pokud má být Unie dlouhodobě konkurenceschopná, tak je podobné opatření nezbytné,“ řekl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor:
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…