Babiš je autokrat, do politiky se nehodí, tvrdí Kulhánek

14.03.2012 17:58 | Zprávy

Vratislav Kulhánek působil ve vedení Škoda Auto. A nyní si pohrává s myšlenkou, že by vstoupil do politiky jako nezávislý senátor. „Je mi vzdálené jakékoli členství v politických stranách. Nemůžu říci, že se mi na nich nezdá všechno, takže nezdá se mi mnoho,“ vysvětil Kulhánek v Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Babiš je autokrat, do politiky se nehodí, tvrdí Kulhánek
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Senátu proběhla konference na téma aktivni stárnutí a mezigenerační solidarita v ČR

Zároveň by tím posílil zastoupení nezávislých senátorů, kteří jsou podle Kulhánka v menšině. „Většinou jsou senátoři členy politických stran, objektivita a nezávislost je tedy nulová. Máme druhou Poslaneckou sněmovnu v Senátu,“ myslí si Kulhánek.

S kandidaturou do Senátu ale není ještě rozhodnutý. „Mám firmu, která mě bohatě uspokojuje, takže to musím ještě zvážit. Navíc druhá věc je, že se musím setkat s lidmi z regionu, jestli mají zájem, abych kandidoval,“ vysvětlil.

Podle Kulhánka by měli být v politice profesionální politici i lidé z praxe. „Chce to mix, vhodné by bylo i genderové rozdělení a věkové,“ myslí si.

Stát není firma

Kulhánka s nabídkou o spolupráci oslovil i Andrej Babiš a jeho organizace ANO 2011. „Naše spolupráce je minimální, setkali jsme se dvakrát, v některých momentech se naše názory liší,“ upřesnil Kulhánek s tím, že Babiš není tím pravým, kdo by měl změnit politické klima. „Jeho přístup je velmi autokratický a to nejde, stát není firma.“

A jaké jsou názory Kulhánka na témata, která v současné době hýbou politikou? Z penzijní reformy má obavy, že nebude moc fungovat a podobně skeptický je i k úsporným opatřením. „Jenom šetřením se nikdy ničeho nedosáhlo. Extrémní šetření nemá smysl a v určitých je dokonce nemorální, třeba zvýšením daní pro pracující důchodce,“ domnívá se Kulhánek.

Nepřipojení se k fiskálnímu paktu EU považuje Kulhánek za chybu. „Rizika, která to přináší, jsou minimální a pokud má být Unie dlouhodobě konkurenceschopná, tak je podobné opatření nezbytné,“ řekl.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor:

Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

Prosím o vysvětlení

Četl jsem tento (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Novakova-KDU-CSL-Plevel-v-ceskem-pravnim-radu-aneb-Lex-Schwarzenberg-757872) článek na PL a vůbec nechápu, o čem je řeč? Hned v prvním odstavci se píše o nějakých normách z dob socialismu, které stále platí a kvůli kterým z n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Obama „srazil“ Harrisovou. Co se dělo pár hodin před koncem Bidena? Zveřejněno

19:08 Obama „srazil“ Harrisovou. Co se dělo pár hodin před koncem Bidena? Zveřejněno

V neděli oznámil prezident USA Joe Biden, že nebude obhajovat prezidentský post a místo sebe do Ovál…