Babiš je hezčí než já. I to řekla Krnáčová v rozhovoru pro Rádio Impuls

01.10.2014 19:55

Kandidátka na pražskou primátorku za hnutí ANO Adriana Krnáčová v rozhovoru pro Kauzu dne Rádia Impuls, které Babiš vlastní, řekla, že na své spolupracovníky na pražském magistrátu má v plánu být coby primátorka tvrdá, jasná a transparentní. Dala také jasně najevo, že si váží Andreje Babiše, ale umí se s ním i pohádat. A když se hádají, děje se tak ve slovenštině.

Babiš je hezčí než já. I to řekla Krnáčová v rozhovoru pro Rádio Impuls
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kampaň do nadcházejících voleb v ulicích Prahy. Podívejte se na některé slogany

Praha je oblepená plakáty, kde kandidátka na primátorku za ANO Adriana Krnáčová stojí standardně po boku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Proč? „Předpokládám, že je hezčí,“ prohlásila hned v úvodu dáma. „Druhý důvod je, že je známější. Andrej Babiš se tady snaží o změnu,“ uvedla dále s dovětkem, že i jí je bližší věci vykonávat, než o nich jen řečnit. „V poslední době se jen žvaní a nic se nedělá,“ řekla. Proto se cítí poněkud nepohodlně v pozici politika. Fakt, že si v tomto rozumí, ale neznamená, že by se nedokázali také pohádat.

„Já ho určitě respektuju velice, ale dokážeme se pohádat. Pak mluvíme slovensky. On mi říká, že mám naivní pohled, a já mu říkám, že to vidím takhle. A v průběhu té diskuze se dokážeme domluvit,“ zaznělo z jejích úst.

Pokud budu primátorkou...

Vyjádřila se také k manuálu pro politiky, který radí, jak mají komunikovat s médii. Sama ten manuál ještě neviděla, ale vnímá ho jako pomocný materiál pro politické nováčky, kteří ještě neumí tak dobře komunikovat s médii.

Ačkoli dlouhá léta žila v Bratislavě, jednoho dne se rozhodla žít v Praze a vytvořila si k ní vztah. Podle jejího názoru je možná ještě lepší, když si člověk vztah k nějakému městu vytvoří až v době, kdy pobírá rozum. Tak prý může jít o vztah dokonce silnější, než když se v tom či onom městě člověk jen narodí. A ona si zvolila Prahu.

A co se bude dít, pokud se stane primátorkou? „V prvé řadě budu chtít bezpečnostní prověrku. Stačilo by na stupeň důvěrné, což je prověření majetku a příjmů deset let zpátky a jejich pracovní vztahy,“ prohlásila. A pokut to politici nebudou chtít udělat? „Potom ať vysvětlí lidem, proč odmítají bezpečnostní prověrku.“ Pokud jsou politici čistí, nemají k tomu podle Krnáčové důvod.

A co se týče uzavírání případných koalic po volbách na magistrátu, Krnáčová pouze kategoricky vyloučila spolupráci s KSČM. Vše ostatní se prý uvidí až podle skutečných výsledků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČT vrší lži. Pouhá hra na nestrannost. A nebojí se to říci čím dál více lidí, ukazuje Petr Žantovský. I na Kavčích horách už si to nejspíš uvědomili...

7:56 ČT vrší lži. Pouhá hra na nestrannost. A nebojí se to říci čím dál více lidí, ukazuje Petr Žantovský. I na Kavčích horách už si to nejspíš uvědomili...

TÝDEN V MÉDIÍCH Koncesionářský poplatek je daň uvalená na všechny bez ohledu na to, zda se dívají, n…