Babiš je jako Gottwald, ulevil si známý novinář Šafr. A pak se vysmál prezidentské oslavě

4. 10. 2014 15:39

Bývalého šéfredaktora časopisu Reflex Pavla Šafra zaujala předvolební reklama hnutí ANO na YouTube, kde její lídr Andrej Babiš vysvětluje, že ANO je hnutí občanů proti tradičním stranám. Takové zkazky mu připomínají únor 1948. S jediným rozdílem – Babiš za sebou nemá cizí mocnost. V podobném duchu okomentoval i oslavu narozenin prezidenta Miloše Zemana.

Babiš je jako Gottwald, ulevil si známý novinář Šafr. A pak se vysmál prezidentské oslavě
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Pavel Šafr

„Na youtube běží reklama Andreje Babiše. Vysvětluje tam, že ANO je hnutí občanů proti tradičním stranám. Nemusí vysvětlit, čím je nedemokratické hnutí postavené na vůdcovském principu lepší. Prostě to tak je,“ komentuje Šafr na svém facebookovém profilu.

Tradiční strany podle něj nemají sílu se „ataku“ šéfa hnutí ANO a toho času ministra financí bránit. ČSSD je prý mentálně vykastrovaná, ODS nemá peníze a TOP09 žije na Marsu, což  bývalému šéfredaktorovi Reflexu nápadně připomíná únor 1948, kdy komunisté převzali kontrolu nad Československem.

Jediný rozdíl mezi únorem 1948 a současným postavením šéfa hnutí ANO spatřuje Šafr v tom, že komunisté se tehdy mohli opřít o cizí mocnost. Kdyby totéž mohl učinit Babiš, měl by již podle bývalého šéfredaktora Reflexu Česko pod svojí kontrolou. Šéf hnutí ANO navíc podle něj používá stejnou rétoriku jako tehdejší KSČ. „Potírá reakční síly minulosti a opírá se o ‚obyčejné lidi‘. Je absolutně nutné mu tu jízdu k absolutní moci aspoň trochu komplikovat,“ burcuje Šafr.

Šafrově pozornosti neunikla ani čtvrteční oslava sedmdesátých narozenin prezidenta Miloše Zemana. Seznam hostů, které si Zeman pozval na Hrad, v bývalém šéfredaktorovi Reflexu opět asociovaly vzpomínky na éru komunismu. Tak hezké večeře u nás podle něj byly naposledy za Husáka. 

Co přesně napsal Pavel Šafr na Facebook:

Na youtube běží reklama Andreje Babiše. Vysvětluje tam, že ANO je hnutí občanů proti tradičním stranám. Nemusí vysvětlit, čím je nedemokratické hnůtí postavené na vůdcovském principu lepší. Prostě to tak je. A tradiční strany nemají skoro žádnou energii se bránit. ČSSD je mentálně vykastrovaná, ODS nemá prachy, TOPka žije na Marsu. Nějak mi to připomíná únor 1948. Kdyby měl Babiš za sebou cizí mocnost jako KSČ, tak už to tady má všechno. Jinak jeho rétorika je velmi podobná. Potírá reakční síly minulosti a opírá se o "obyčejné lidi". Je absolutně nutné mu tu jízdu k absolutní moci aspoň trochu komplikovat.

Náš brutální dědeček Miloš dneska večer oslavuje narozky. Na Hrad přijde i ješitný dědeček Václav a všichni ústavní činitelé, což je u nás něco jako společná schůze ZO KSČ, Svazu československo-sovětského přátelství a ÚV ROH. Za budování kapitalismu se večeře zúčastní majitel České republiky a ministr Andrej. Není sice jako jediný nejvyšším ústavním činitelem, ale všichni ví, že je tak nějak zcela nejvyšší. Tak hezké večeře tu byly naposledy za Husáka. Dobrou chuť.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

21:41 To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

Už jen necelé čtyři týdny zbývají do prezidentských voleb. Průzkum ukázal, jak by to asi vypadalo, k…