Babiš je jako Zeman, jen nemá kolem sebe ty hňupy, co dělají ostudu. Ondřej Neff píše k výročí

17.11.2016 16:47

Publicista Ondřej Neff má za to, že se dnes vyplatí být tak trochu součástí vlády, ale současně být tak trochu proti ní. Skvěle to zvládá Andrej Babiš (ANO), který coby ministr financí stojí pravidelně v opozici ke kabinetu, v němž zasedá. Podobně to prý umí i prezident Miloš Zeman, který se ovšem obklopil celou řadou „hňupů“ a dělá nám jednu ostudu za druhou. A lidé mu za to ještě tleskají.

Babiš je jako Zeman, jen nemá kolem sebe ty hňupy, co dělají ostudu. Ondřej Neff píše k výročí
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff
reklama

Ještě než se stal Miloš Zeman prezident, všem občanům sdělil, že nebude jen kladečem věnců a bude velmi aktivním prezidentem.

„Kromě kladení věnců a jmenování (nejmenování) některých specificky nominovaných činitelů má za úkol reprezentovat zemi navenek, pročež dělá jednu hanbu za druhou a lidé mu za to tleskají, protože je jiný než ONI. U lidí tudíž frčí Babiš a Zeman. Babiš to má dobré, ten má svůj podnik. U Zemana kupodivu nezafungovaly pokusy vytvořit stranu. Prostě, hňupství jeho stoupenců bylo tak do očí bijící, že zemanovci skončili fiaskem. Nicméně to neodradilo jiné horlivce, kteří se chtějí domoci úspěchu metodou per rectum, tedy zadními vrátky Zemanova kolosu,“ poznamenal ironicky Neff v komentáři uveřejněném na serveru Neviditelný pes.

Celý komentář najdete zde.

Za lezení do Zemanova pozadí označil Neff iniciativu šesti desítek poslanců, kteří chtějí do českého právního řádu vrátit paragraf o hanobení prezidenta republiky. Tato snaha mimo jiné ukázala, že sociální demokracie je velmi rozkymácená. Část oranžových politiků si proto pohrává s myšlenkou, že by Miloš Zeman mohl ČSSD ještě jednou zachránit, jako už to udělal na začátku 90. let 20. století. Problém sociální demokracie tkví ovšem v tom, že se Zeman přiklonil ke hnutí ANO, a je otázka, jestli se před volbami ještě přeorientuje, když má Babiš nakročeno k jasnému vítězství ve volbách.

Příští volby vyhrají podle Neffa jak Babiš, tak Zeman, pokud bude kandidovat. Ale žádný strom neroste do nebe. „V roli premiéra se Babiš změní z rebela na ukňouraného brečku, kterému ostatní okopávají kotníky. To, po čem prahne, ho zahubí, to praví slepý mládenec, totiž já,“ uzavírá Neff.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A dost! Přestaňte tohle posílat!“ Reakce fanoušků z budoucí vlády STANu a Pirátů vyprovokovaly oficiální místa. Stačil jeden obrázek a stovky hnusných zpráv. Tady jsou

4:46 „A dost! Přestaňte tohle posílat!“ Reakce fanoušků z budoucí vlády STANu a Pirátů vyprovokovaly oficiální místa. Stačil jeden obrázek a stovky hnusných zpráv. Tady jsou

Když se politiků zeptáte, koho by si v příští vládě uměli představit na postu ministra zahraničí, šk…