Babiš je sólista, postěžoval si Mládek. Snaží se jej prý přesvědčit, aby se choval, jak je obvyklé

8. 4. 2014 22:23

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) v úterních Událostech, komentářích České televize vysvětloval, jak se to vlastně má s dohodou okolo OKD. Je to tak, že ministr financí Andrej Babiš (ANO) dokázal vyjednat dobrou dohodu o pokračování těžby v dole, nebo je to složitější a je třeba odvést ještě kus práce? Mládek prozradil, co se vlastně změnilo. A poslal vzkaz Andreji Babišovi.

Babiš je sólista, postěžoval si Mládek. Snaží se jej prý přesvědčit, aby se choval, jak je obvyklé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

„Já jsem se s panem ministrem domluvil, že pracovníci Ministerstva průmyslu a obchodu a pracovníci Ministerstva financí budou společně jednat se zástupci OKD a NWR,“ poznamenal hned na úvod Mládek. Na dohodě, kterou vyjednal ministr Babiš, je prý ale třeba dál pracovat, protože původní návrh řešil i otázku sanací a zahlazení důsledků té těžební činnosti. Mládek k tomu poznamenal, že tato část dohody byla jaksi odsunuta.

Babiš je trochu sólista

„OKD nemá dost peněz v těch fondech na sanaci dolů,“ uvedl dále Mládek. Povinnost ukládat prostředky na sanaci totiž platí až od roku 2004. Ministr má ale za to, že vlastník by měl být schopen vlít do podniku další miliardy. Pokud by se tak nestalo, zřejmě by to znamenalo, že ve firmě OKD nastoupí správce konkurzní podstaty.

Stejně tak je podle ministra průmyslu třeba uzavřít dohodu o tom, co se bude dít v případě, že cena uhlí nebude klesat. Pokud by se cena uhlí zvedla, tak by ve společnosti nedošlo ke ztrátě a tím také k veřejné pomoci. To si podle Mládka přejí všichni.

„Dohoda vlastně říká, když přežiješ svou restrukturalizaci a budeš zaměstnávat horníky ještě další tři roky, tak my ti potom dáme nějaké peníze,“ uvedl ministr Mládek. Následně poznamenal na adresu Andreje Babiše, že sám asi neví, zda je už politikem, nebo ještě podnikatelem. Mládek se ho prý snaží přesvědčit, aby začal fungovat tak, jak je ve státní správě obvyklé, tedy ne jako sólista.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize ustřihla Michala Davida. Ale to nebylo kvůli němu, tvrdí

20:02 Česká televize ustřihla Michala Davida. Ale to nebylo kvůli němu, tvrdí

Česká televize v přímém přenosu odvysílala rozlučku s kariérou tenisty Radka Štěpánka. Té se účastni…