Babiš k auditu: Piráti! Auditor za ně kandidoval. A ta arogance...

4. 12. 2019 7:22

Premiér Andrej Babiš (ANO) nehodlá odstoupit. Podle jeho slov k tomu není důvod. Stejně tak odmítá, že by se něco mělo vracet Evropské unii. Uvedl to v rozhovoru pro server Novinky.cz.

Babiš k auditu: Piráti! Auditor za ně kandidoval. A ta arogance...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

Babiš se v rozhovoru vyjádřil k auditu Evropské komise ohledně svého střetu zájmů. Podle jeho slov ale nejde o stanovisko Evropské komise, ale auditorů jednoho z generálních ředitelství. Předpokládá, že je Česko bude rozporovat. K jeho odstoupení tak podle jeho slov není nejmenší důvod. 

Neodstoupí ani ve chvíli, kdyby dnes nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman řekl, že ruší verdikt žalobců a vrací do hry Čapí hnízdo. „Hlavně si ale nemyslím, že je k takovému rozhodnutí sebemenší důvod,“ dodal.

Zásadně odmítl i skutečnost, že by Česká republika musela vracet finance kvůli, dle jeho slov, bývalé firmě. „Nyní je prostor pro vyjádření ČR a teprve poté nastane proces, kdy o tom EK může jednat. Opakuji, nejde o finální verdikt,“ trvá na svém Babiš.

„Jsem v politice jsem od roku 2014, ale EK se teď probudí a přichází řešit český zákon. Jaká náhoda. Jsme suverénní země a českou legislativu má vykládat česká justice, ne EU. Celá tato auditorská manipulace je práce jednoho člověka, který Českou republiku už v minulosti udal v Bruselu a přišli jsme kvůli němu o stamiliony,“ zmínil Babiš, jenž dle svých slov naráží na svého bývalého náměstka na Ministerstvu financí a pirátského senátora Lukáše Wagenknechta. Dle jeho slov se mstí kvůli odchodu z resortu. 

Piráti, kteří pak na něho podali trestní oznámení, podle něj nemají jiný program než antibabiš a žalování v Bruselu. „Není náhoda, že jeden z auditorů kandidoval na 13. místě za Piráty do europarlamentu a také že u Pirátů skončil pan Wagenknecht. V Bruselu pracuje plno lidí, kteří mě nemají rádi. To bylo vidět i na arogantním chování českých auditorů, kteří přijeli z Bruselu do ČR,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kámo, tys jí p*sral! Xaver zažil neskutečnou věc. Ještě teď se diví

13:48 Kámo, tys jí p*sral! Xaver zažil neskutečnou věc. Ještě teď se diví

Není to poprvé, kdy se novinář a komentátor Jinřich Šídlo vyjadřuje k volbám do Rady ČT. V pořadu Šť…