Babiš k německé TV: Útok Německa proti Česku! Kvůli migraci

18.04.2019 12:41

Premiér Andrej Babiš v obsáhlé reakci pro ParlamentníListy.cz ostře odmítl tvrzení německé televize ZDF, že by díky politice vydělával na dotacích a zapletl se do podvodu. Německá média na něho prý útočí, protože bojuje proti migraci.

Babiš k německé TV: Útok Německa proti Česku! Kvůli migraci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Německá televize ZDF ve svém investigativním pořadu ZDFzoom uvedla reportáž o českém premiérovi, ve které tvrdí, že Babiš vydělává peníze politikou a nechal změnit pravidla týkající se evropských fondů, aby to bylo výhodné pro Agrofert. Němci zároveň upozornili, že kvůli kauze Čapí hnízdo se Andrej Babiš zapletl do podvodu.

Anketa

Přispějete na obnovu katedrály Notre-Dame?

hlasovalo: 12804 lidí

ParlamentníListy.cz se předsedy vlády zeptaly, co si o reportáži myslí a zda obsah pořadu nemůže poškodit jeho pozici v rámci Evropské unie.

„Reportáž ZDF nemá nic společného se seriózní novinařinou. Jak tato televize, tak i další německá promigrační média o mně natáčejí totálně vymyšlené reportáže, konstatuje předseda vlády pro PL.

Důvod, proč se média u našeho západního souseda zabývají Babišem, je dle jeho vlastních slov jiný. „Chápu, nelíbí se jim, že bojuju v Evropě proti migraci za české zájmy, za zájmy našich lidí, a ne za zájmy velkých zemí, jako je právě Německo nebo Francie. Je to aktivita německých médií proti státům V4, které těmto proliberálním a promigrantským médiím a skupinám vadí,“ míní Babiš.

„Z firmy jsem odešel v roce 2014 a nemám s ní nic společného. Fakta týkající se mé bývalé firmy jsou jasná: Její hlavní příjmy tvoří chemické továrny, ne dotace. Navíc odvádí státu na daních a na pojištění mnohem víc, než získává na dotacích. Agrofert investoval ze svého za posledních 10 let 100 miliard korun do rozvoje firem! Naopak dostal jen 3 % investičních dotací. Navíc schválených za předchozích vlád, ve kterých jsem nebyl. A na daních a na pojištění odvedla státu 30 miliard,“ odráží premiér kritiku.

Dále odmítá, že by svým politickým působením vydělával. „A tvrzení, že vydělávám na politice, je úplně směšné. Za prvé jsem celou firmu vložil dle zákona Lex Babiš do svěřenského fondu. A celý svůj plat premiéra posílám na samoživitelky. Ze státních peněz opravdu nežiju, do politiky jsem vstoupil jako podnikatel a člověk, který už vydělal dost peněz, nikdo mě nemůže uplatit a z dotací opravdu nežiju,“ dodal Andrej Babiš pro ParlamentníListy.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Principál Hrušínský se zasnil: ČR přijala euro a on si užíval pocit slušné a civilizované země

17:59 Principál Hrušínský se zasnil: ČR přijala euro a on si užíval pocit slušné a civilizované země

Principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský sdílel na svém facebookovém profilu komentář, který psal …