Babiš lamentuje: Byli jsme v boji s virem vzorem pro celý svět. Teď si kazíme renomé

31.07.2020 19:45

Premiér Andrej Babiš (ANO) lituje toho, že si posledními nárůsty případů koronaviru kazíme renomé. Podle něj byla Česká republika v boji s koronavirem možná až celosvětovým vzorem. Nyní však vyzývá občany k odpovědnosti. Píše to server Echo24.cz.

Babiš lamentuje: Byli jsme v boji s virem vzorem pro celý svět. Teď si kazíme renomé
Foto: repro FB, tan
Popisek: Andrej Babiš

Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) jsme byli možná i celosvětovým vzorem. „Teď si to bohužel kazíme. Musíme být zodpovědní,“ řekl Babiš. Jedno z problémových míst je podle něj pražský klub Techtle Mechtle, jenž je jedním z posledních ohnisek. V souvislosti s ním se eviduje přes 150 nakažených. Předseda vlády v té souvislosti apeluje na to, aby lidé mezi sebou dodržovali doporučené rozestupy. 

Babiš věnoval svá slova také chystanému semaforu, který má upozorňovat na rizika šíření koronaviru. Podle něj je semafor služba občanům, doporučení, nikoliv nařízení. „Chceme lidi informovat,“ uvedl premiér, s tím, že kraje budou moci vznášet před případnou klasifikací výhrady. Zároveň ubezpečil, že v krajích, které budou v červených regionech s nejvážnějším zasažením, nebudou muset zavírat bary, či restaurace omezovat otevírací doby. Hygienici podle něj situaci řeší tak, aby nedošlo k dalším omezením a ekonomickým problémům.

K systému semaforu se v současné době vyjádřil již primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti). Podle něj jsou totiž některá kritéria hodnocení situace v regionech subjektivní. 

Klasifikaci navrhne ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek, projedná ji s krajskými řediteli hygienických stanic a hlavní slovo pak bude mít hlavní hygienička Jarmila Rážová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

15:49 Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

Ekonomka Hana Lipovská, členka Rady ČT a kandidátka Volného bloku Lubomíra Volného pro podzimní volb…