Babiš má prý slabé místo: Jde o hodně peněz. A Hamáček to ví

19.02.2019 13:54

Publicista Erik Best má za to, že předseda ČSSD Jan Hamáček dokázal najít slabé místo premiéra Andreje Babiše (ANO). Dlouho se zdálo, že Babiš žádné nemá a jeho politická pozice je prakticky neotřesitelná, ale podle Besta má nějaké slabé místo každý člověk. A Hamáček teď našel to Babišovo.

Babiš má prý slabé místo: Jde o hodně peněz. A Hamáček to ví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Erik Best, americký novinář

Dlouho se zdálo, že Andreje Babiše nic neohrozí. Všechny skandály jakoby po něm stékaly podobně jako syrový žloutek po teflonové pánvi. Dokázal si osvojit nejeden nápad politické konkurence a vydávat ho za svůj. Teď se však zdá, že bylo odhaleno jeho slabé místo.

„Každý má své zranitelné místo a Hamáček našel to Babišovo. Pokud nechcete zavádět sektorovou daň na banky, pane premiére, tak co navýšení daně z dividend? Babiš se svými 65,6 miliardami nerozdělených zisků zatím mlčí,“ napsal Best na sociální síti Facebook.

Anketa

Michael Kocáb naznačil, že Rusové mají na Zemana kompromitující archiválie. Myslíte, že má pravdu?

8%
92%
hlasovalo: 14127 lidí

Poté připomněl, že ještě v roce 2017 Babiš v roli ministra financí volal po zrušení daně z dividend. Ve jménu nižšího zdanění českých občanů.

Na začátku roku Babiš zatroubil do útoku proti plýtvání na ministerstvech. Tlačí na své ministry, aby v resortech hledali úspory. Prý nemají šetření v DNA jako on sám, ale vzhledem k tomu, že ekonomika zpomaluje, je nezbytné hledat úspory.

Koaliční ČSSD a komunisté, kteří Babiše drží u moci, už několik dní opakují, že je možná na čase zavést nové daně, možná daň na data nebo sektorovou daň na bankovní sektor. O zavedení sektorové daně mluvili sociální demokraté už před volbami 2013, ale Babiš v roli ministra financí zavedení takové daně nepřipustil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

21:20 Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

REPORTÁŽ Jakou cestu jsme od sametové revoluce ušli? 30 let po pádu komunismu jsou na Západě podle V…