Babiš nabídl Thajsku pomoc při záchraně chlapců z jeskyně

04.07.2018 14:16 | Zprávy
autor: mp

Premiér Andrej Babiš (ANO) nabídl Thajsku pomoc při záchraně 12 chlapců a jejich fotbalového trenéra, které voda uvěznila v jeskyni na severu země. Dnes na twitteru zmínil v té souvislosti vyslání hasičů a čerpadla firmy Sigma Group. Mluvčí hasičů Nicole Zaoralová ČTK řekla, že zatím ještě oficiální žádost o pomoc neobdrželi, muselo by ji podat Thajsko prostřednictvím mezinárodního operačního střediska v Bruselu.

Babiš nabídl Thajsku pomoc při záchraně chlapců z jeskyně
Foto: pixabay.com
Popisek: Thajsko, ilustrační foto

„Mluvil jsem s majitelem Sigmy Milanem Šimonovským. Naše čerpadla jsou nejlepší na světě, po povodních mají státní hmotné rezervy na skladě čtyři kusy s výkonem 400 litrů za sekundu, naši hasiči je zvládají perfektně. Volal jsem thajskému chargé d'affaires a nabídl pomoc vlády chlapcům uvězněným v thajské jeskyni,“ napsal Babiš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Co přesně sledujete tou žalobou na prezidenta?

A nebylo by spíš na místě podat kompetenční žalobu? Tu podle všeho nechcete podat, aby se neodváděla pozornost od práce vlády a pak podáte jinou žalobu. Já tomu nerozumím. Můžete mi to vysvětlit? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štěpán Kotrba: Zdroje, námořní cesty, obrana. O co všechno se hraje

4:44 Štěpán Kotrba: Zdroje, námořní cesty, obrana. O co všechno se hraje

Na co bude Trumpovi Grónsko? Na to se mnozí ptají. Odpověď může nabídnout rozsáhlá analýza v magazín…