Babiš napadl mocného Hrdličku, který ho přirovnal k dobytkovi. A ten na to...

17. 10. 2013 12:16

Lídr ANO Andrej Babiš se v rozhovoru pro 5 plus 2 ostře opřel do bývalého člena ODS a vlivného podnikatele Tomáše Hrdličky, kterého označuje za kmotra.

Babiš napadl mocného Hrdličku, který ho přirovnal k dobytkovi. A ten na to...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Babiš v rozhovoru řekl, že kampaň proti ANO už je a ještě bude obrovská. Ostatní strany, které prý mají kmotry za zády, zkoušejí proti ANO, co mohou.

„Kmotrům je jedno, ve které straně se zaháčkují, je jim ale jasné, že u nás to nepůjde. Názorným příkladem může být pan Hrdlička. Nejdříve byl hlavním kmotrem pražské ODS, což o něm říkal i Mirek Topolánek. Poté, co se jeho kamarád Janoušek veřejně odepsal, tak byl dokonce hlavním pražským kmotrem. Pomáhal založit Věci veřejné, což nám dnes dokládají i bývalí členové Bártovy strany, své štěstí zkoušel v pražské ČSSD i u Jiřího Paroubka, dneska je s Borisem Šťastným hlavním tahounem proklausovské iniciativy Hlavu vzhůru! paní Bobošíkové. Z jeho strany - ať to budou jeho nohsledi z ODS na Praze 10, z vévéček či z Hlavu vzhůru! - nějaký útok ještě určitě čekat musíme. Je potřeba, aby lidé věděli, kdo tady tahá za nitky, a nenechali se zmást. Stávající strany a ti, kteří je ovládají ze zákulisí, se našeho nástupu opravdu bojí a udělají všechno, aby nás poškodili. My ale určitě neklesneme na jejich úroveň. Stačí se podívat na Wikipedii, co je pan Hrdlička zač a s kým se kamarádí, každému pak bude jasné, že mu jde v politice o miliardové kšefty. Ale není to samozřejmě jen o něm,“ řekl Babiš.

Fotogalerie: - ANO, šéfe

Na náměstí Míru v Praze před kostelem sv. Ludmily ...
Asi deset metrů od promo stánku hnutí ovšem přijel...
Kuchařská celebrita Zdeněk Pohlreich přišel propag...
S jeho gulášem, i když ne předvolebním, se párky a...
Jeho guláš totiž neobsahuje žádné sliby, ingredien...
Chvilku ještě tedy na páreček počkejme

Babiš mě nemůže urazit

Co na to říká Tomáš Hrdlička? „Já nevím, co bych vám dalšího k panu Babišovi řekl, než to, co jsem v řekl v nedávném rozhovoru pro váš server ParlamentníListy.cz. Jen to, že pan Babiš dokazuje, že jsem se v hodnocení jeho osoby nemýlil. Snad jen připomenu, že jsem tam uvedl, že se mi nelíbí, když se někdo chová jako dobytek a bez jakýchkoli důkazů někoho uráží. Těžko mě ale může urazit pan Babiš, který by díky svému pozitivnímu lustračnímu osvědčení nemohl dělat ani učitele na základní škole,“ řekl dnes Hrdlička ParlamentnímListům.cz.

Celý rozhovor s Tomášem Hrdličkou čtěte zde.

Bývalý člen regionální rady pražské ODS Tomáš Hrdlička, který byl nedávno vyloučen ze strany, v uvedeném rozhovoru, který vyšel v úterý, řekl, že co dříve nebylo možné, se dnes děje. Kandidují obvinění politici a kandidují i politici, kteří mají jasný střet zájmů, typu Andreje Babiše. Hrdlička varuje před tím, že Babiš třímá ve svých rukou ekonomickou, mediální a v budoucnu i politickou moc, se kterou může udeřit proti komukoli a kohokoli zlikvidovat, a ten prakticky nebude mít obrany. Hrdlička říká, že naše země se nesmí stát firmou ovládanou Babišem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

16:47 Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

REPORTÁŽ Ať je teplo, nebo zima, v hospodě je vždycky prima. Zvláště pak, když byly nálevny skoro dv…