Babiš nás zatahuje do obchodní války USA s Čínou, varuje právník. A jeho gesto nás může stát stovky miliard

27.12.2018 21:15 | Zprávy
autor: nab

Premiér Andrej Babiš nás zatahuje do obchodní války, píše ve svém blogu na serveru Aktuálně.cz advokát Zdeněk Koudelka. A to v souvislosti s varováním Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost před výrobky čínské firmy Huawei, což český premiér podpořil. Pokud by firma Huawei podala žalobu na stát za poškození dobrého jména, mohla by prý požadovat stamiliardy. Advokát dodává, že útok na tuto firmu u nás je doprovázen ataky v USA a Británii. 

Babiš nás zatahuje do obchodní války USA s Čínou, varuje právník. A jeho gesto nás může stát stovky miliard
Foto: Archiv PL
Popisek: Zdeněk Koudelka

Koudelka připomíná, že americký prezident chce firmu Huawei vytlačit z trhu, aby pomohl americkým firmám. Varování před údajnou hrozbou výrobků Huawei podpořil premiér Babiš. „Nařídil, aby její mobily vyhodil Úřad vlády. Tím nás zatahuje do čínsko-americké obchodní války, která není naší válkou,“ míní.

Pokud by kvůli slovům Andreje Babiše nebo ředitele úřadu pro kybernetickou bezpečnost Dušana Navrátila podala firma Huawei žalobu na stát za poškození dobrého jména, mohla by prý požadovat stamiliardy. „Babiš by si pak mohl vzpomenout na své volání, že každý úředník má zaplatit náhradu, kterou za něho musí poškozeným vyplatit stát. Ani Agrofert by nestačil,“ zdůrazňuje advokát. 

Podivuje se nad tím, že Babiš a Navrátil nevědí, že za jejich slova, která pronesou jako představitelé státu a ovlivní hospodářské postavení firem na trhu, finančně odpovídá stát. Babiš podle něj má zkušenost s tím, jak se vede obchodní válka různými prostředky, když se od původního přivinutí k Transparency International dostal do konfliktu s její českou pobočkou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka se v Partii otřel o Pavla. Opozice začala kvičet

13:50 Macinka se v Partii otřel o Pavla. Opozice začala kvičet

Nedělní Partii na CNN Prima News čeká letní přestávka. Ale ještě před ní proti sobě ve studiu stanul…