Babiš nesmí ovládnout televizi. V parlamentu prý vzniká koalice všech proti ANO

28. 3. 2015 10:33

Vládní i opoziční parlamentní strany se spojily ve snaze zabránit hnutí ANO ministra financí Andreje Babiše, aby ovládl veřejnoprávní Českou televizi. Píší o tom dnešní Lidové noviny, které právě Babiš vlastní. List tento plán dává do souvislosti s projevem premiéra Bohuslava Sobotky, který na nedávném sjezdu sociální demokracie prohlašoval, že je nutné hájit nezávislost veřejnoprávních médií.

Babiš nesmí ovládnout televizi. V parlamentu prý vzniká koalice všech proti ANO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest proti úrovni zpravodajství České televize
reklama

Sněmovnu totiž na nadcházející schůzi čeká hned dvojí volba mediálních rad. V Radě ČT končí pět lidí, jejichž nástupce by měli poslanci zvolit, a ve "velké“ Radě pro rozhlasové a televizní vysílání se má vyměnit hned osm členů.

V předchozích letech provázely volby obou rad dohody jednotlivých sněmovních poslaneckých klubů. Tentokrát by to ale mělo být bez poslanců ANO. Listu se totiž podařilo zjistit, že o volbě obou rad se dohodly jak vládní, tak opoziční strany. Ovšem s výjimkou Babišova hnutí. "Bylo by to pro mě překvapení, trváme na proporcionálním zastoupení a počítáme s koaličním jednáním o podpoře kandidátů,“ řekl ke zjištění deníku poslanec ANO Martin Komárek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

9:06 Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

Zvoleni ekonomky Hany Lipovské, moderátora Luboše Xavera Veselého a publicisty Pavla Matochy do Rady…