Babiš nesmí ovládnout televizi. V parlamentu prý vzniká koalice všech proti ANO

28.03.2015 10:33 | Zprávy
autor: vam

Vládní i opoziční parlamentní strany se spojily ve snaze zabránit hnutí ANO ministra financí Andreje Babiše, aby ovládl veřejnoprávní Českou televizi. Píší o tom dnešní Lidové noviny, které právě Babiš vlastní. List tento plán dává do souvislosti s projevem premiéra Bohuslava Sobotky, který na nedávném sjezdu sociální demokracie prohlašoval, že je nutné hájit nezávislost veřejnoprávních médií.

Babiš nesmí ovládnout televizi. V parlamentu prý vzniká koalice všech proti ANO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest proti úrovni zpravodajství České televize

Sněmovnu totiž na nadcházející schůzi čeká hned dvojí volba mediálních rad. V Radě ČT končí pět lidí, jejichž nástupce by měli poslanci zvolit, a ve "velké“ Radě pro rozhlasové a televizní vysílání se má vyměnit hned osm členů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Podle Babiše je vaše nejmenování uzavřená věc.

Co vy na to? Je uzavřená i pro vás nebo co uděláte? A co říkáte na to, že vás tak vlastně i premiér hodil přes palubu? Čekali jste něco jiného, když ani nechtěl podal žalobu a vy jste s tím neměli problém? Neudělali jste chybu? Je koalice po tomto rozhodnutí dál jednotná?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šílený profesor z Brna, jazyk páchnoucí lágrem. Holec má pro něj radu zdarma

19:10 Šílený profesor z Brna, jazyk páchnoucí lágrem. Holec má pro něj radu zdarma

Komentátor Petr Holec kritizuje výroky premiéra Petra Fialy, který označením Andreje Babiše za „zlo“…