Babiš ocenil prezidentův projev. Ale slíbil, že se „bude starat“ o klimatickou změnu

26.12.2019 21:46

Premiéra Andreje Babiše (ANO) potěšil dnešní projev prezidenta Miloše Zemana. Předseda vlády ČTK napsal, že podle jeho názoru povzbudil lidi. Problémy, za které označil Zeman mimo jiné pomalou justici či stavební řízení, si vláda uvědomuje a patří mezi její priority, dodal Babiš. Některých se Babiš plánuje dotknout i na Nový rok, kdy přednese vlastní projev.

Babiš ocenil prezidentův projev. Ale slíbil, že se „bude starat“ o klimatickou změnu
Foto: Zdroj: Facebook A. Babiš
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Babiš řekl, že ho potěšil především závěr proslovu. „Kde (prezident) řekl, aby se lidi nenechali nikým manipulovat a měli na věci svůj vlastní názor. Lidé se uzavírají do vlastních sociálních bublin a nejsou schopni spolu normálně bez agrese diskutovat. Hlavně mě ale potěšil proto, že se nás všechny snažil povzbudit a připomenout nám, že máme mít radost z toho, jak se nám daří,“ uvedl.

Problémů, o nichž Zeman mluvil, si je podle Babiše jeho kabinet vědom. „Jak uslyšíte 1. ledna i v mém projevu, patří mezi naše zásadní priority je vyřešit. Lhůty v justici se zkracují, doba výstavby velkých staveb by se měla zkrátit o tři až čtyři roky. Těší mě, že prezident taky vidí jasný smysl v Národním investičním plánu,“ uvedl.

Zeman v proslovu řekl, že si není jist, zda rozhodujícím faktorem oteplení planety je činnost člověka. Debatu o klimatické změně označil za nové náboženství a sebe za kacíře. „Co se týče klimatické změny, souhlasím, že nesmíme být hysteričtí, to ale neznamená, že se o přírodu kolem sebe nemáme velmi zodpovědně starat. Naše vláda to dělá,“ reagoval premiér.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ve škole politicky vychovat. Dominik Hašek se nedal a rozmázl to

9:38 Ve škole politicky vychovat. Dominik Hašek se nedal a rozmázl to

Obrázky ze škol opět oživily diskusi, jak moc a zda vůbec by se ve škole měla řešit politika. Poslan…