Babiš oznámil dobrou zprávu. Zachrání lidské životy

25.02.2021 12:57

V České republice prodělalo nemoc covid-19 téměř 1,2 milionu lidí. Více než 19 800 osob během koronavirových dvanácti měsíců zemřelo. Ale premiér Andrej Babiš (ANO) se raduje. Raduje se, že Česko má v ruce další nástroj pro boj s epidemií. Patříme mezi 12 zemí světa, které dostaly k dispozici zvláštní lék.

Babiš oznámil dobrou zprávu. Zachrání lidské životy
Foto: Facebookový profil Andreje Babiše
Popisek: Premiér Andrej Babiš (ANO)
reklama

Při přepočtu na jeden milion obyvatel data ukazují, že Česko patří mezi země, které se s pandemií covid-19 vyrovnávají nejhůř na světě. Počty nově covid nakažených i zemřelých u nás bohužel rostou nebývalou měrou.

Ale na obzoru je další nástroj pro boj s pandemií. Do Thomayerovy nemocnici v Praze dorazil lék Bamlanivimab nebo také BAMLAN od americké společnosti Eli Lilly.

Anketa

Máte důvěru v Jana Hamáčka? (Hlasování od 25.2.2021)

16%
84%
hlasovalo: 14943 lidí

„Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN)  bude centrálním místem pro výdej léku - tzv. bamlanivimab prodávaný jako BAMLAN od americké společnosti Eli Lilly. Ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví došlo ve velmi krátké době již i k podpisu smlouvy o jeho zakoupení a ještě během února bude lék dovezen do FTN. V první fázi by se mělo jednat přibližně o 500 dávek léku a v následujících měsících bude postupně docházet k navýšení dodávek,“ ohlásila na svém webu Thomayerova nemocnice.

„Jde o monoklonální protilátku bamlanivimab, která je namířena proti viru a tím znemožňuje vstup viru do buněk a zmenšuje rozsah poškození plicní tkáně. Podle společnosti Eli Lilly protilátka omezuje riziko hospitalizace s vážným průběhem nemoci covidu-19 a smrti o 70 procent. Pacientovi se podává jedna dávka nitrožilně, a to ambulantně při urgentních příjmech nemocnic. Protilátka napodobuje chování imunitního systému. Váže se přímo na S-protein koronaviru a brání tak jeho napojení na buňku. Lék je určen pro pacienty s počínajícím covidem, kteří mají navíc rizikové faktory pro rozvoj závažného onemocnění. Je vhodný zejména pro lidi s oslabenou imunitou,“ uvedla dále nemocnice.

Andrej Babiš nad získáním tohoto léku pro Česko zajásal.

„Povedlo se! Bamlanivimab je v České republice! Dnes byla první dodávka doručena do Thomayerovy nemocnice. Zařadili jsme se mezi 12 zemí světa, které ho mají k dispozici,“ uvedl.

Babiš zajásal

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Janek Ledecký a parazité z Evropských hodnot. Takoví morální ubožáci, že o jejich omluvu nestojí

15:54 Janek Ledecký a parazité z Evropských hodnot. Takoví morální ubožáci, že o jejich omluvu nestojí

Kdo je tu dezinformátor, ptá se řečnicky zpěvák Janek Ledecký, kterého Evropské hodnoty zařadily rov…