Babiš „poblil“ Bohuslava Sobotku. Znovu. Teď ho zesměšnil ještě víc

27. 9. 2018 7:17

Nejenže Bohuslav Sobotka neuměl cizí jazyky. Ale navíc byl loutka, kterou řídili jiní. Premiér a předseda ANO Andrej Babiš si podruhé za sebou neodpustil šťourání do expremiéra Bohuslava Sobotky, technicky vzato „politické mrtvoly“ a soukromé osoby. Učinil tak opět v pořadu moderátora Luboše Xavera Veselého, tentokrát na Frekvenci 1. Dříve přitom použil premiér vůči svému předchůdci termíny jako „blbeček“ či „na hovno“.

Babiš „poblil“ Bohuslava Sobotku. Znovu. Teď ho zesměšnil ještě víc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka a Andrej Babiš
reklama

„Komunální volby jsou pro nás důležité. Hlavně Praha, kde to moc nevypadá, jsme zatím dle průzkumů na třetím místě. Chceme vyhrát,“ poznamenal Babiš úvodem. Pochválil lídra Stuchlíka. „Volby nám ukážou, jak jsme kde na radnicích pracovali,“ dodal. „Praha je specifická tím, že pokud bychom lépe fungovali v Praze, získali bychom ve sněmovních volbách více. Díky Praze se do Sněmovny dostaly TOP 09 a STAN,“ zmínil Babiš. „Kdybychom měli ve Sněmovně jen 7 stran, bylo by to jednodušší. Tyhle malé strany jsou největší škodiči,“ podotkl.

Fotogalerie: - Přijetí Sobotky na Hradě

Premiér Bohuslav Sobotka demisi nedoručil. Na Hrad...
Premiér Bohuslav Sobotka demisi nedoručil. Na Hrad...
Premiér Bohuslav Sobotka demisi nedoručil. Na Hrad...
Premiér Bohuslav Sobotka demisi nedoručil. Na Hrad...
Premiér Bohuslav Sobotka demisi nedoručil. Na Hrad...

Anketa

,,Za komunismu Romové museli pracovat. Většinou pracovali jako kopáči, a když odmítli pracovat, byli označeni za osoby práce se štítící a šli do vězení," řekl Miloš Zeman. Vadí vám to?

3%
97%
hlasovalo: 15391 lidí

Řeč pak přišla i na svěřenský zákon. „Když byl zaveden lex Babiš, zákon proti mně, všichni byli nadšení, ale když to dopadlo na starosty, tak říkali, že to bylo špatně,“ poznamenal Babiš. „Na Evropské radě jsme dlouho seděli a mluvili jsme o kybernetických útocích, dezinformacích a fake news. A někdo řekl, ať se bavíme o korektní žurnalistice. Pokud někteří lžou, brutálně lžou, tak je to problém. Není to problém jenom u nás, je to problém celosvětový,“ sdělil Babiš. 

Pořad najdete ZDE.

A co Babiš říká k „odchodu z hlavní politiky“ Milana Chovance? „ČSSD nedopadla dobře ve volbách. Sociální demokracie, tam probíhá nějaký vnitrostranický boj. A lidé by měli poděkovat Janu Hamáčkovi, že je zachránil,“ poznamenal Babiš a pochválil si vládní spolupráci. „Fungujeme, mluvíme, telefonujeme. Je to o lidech. Mám dobré vztahy s hejtmany Půtou, Čunkem, primátor Kubera má stejnou krevní skupinu,“ podotkl.

„Bohuslav Sobotka, s ním jsme si v životě nevolali. On byl loutka toho právníka a té agentury. Ho řídili celou politickou kariéru,“ dodal. Konkrétní nebyl, ale jak zmiňuje například dlouhodobě novinář Erik Best, mohlo by jít o Radka Pokorného a agenturu Bison and Rose. 

Jméno Pokorného však už leckdy zmínil i sám Babiš. A to například při jednání Poslanecké sněmovny v září loňského roku. 

„Ten hlavní váš kmotr Pokorný, který vás řídí. Kdo dělal papíry do Bruselu na spojení OKD? O čem to tady povídáte? To je neuvěřitelná sprosťárna, že si vůbec tohle dovolujete tady říct! Vy, kteří jste nechali vytunelovat tuhle firmu, tady mluvíte o nějakém podvodu Čapího hnízda? Vy jste zdevastovali celý region, je tam škoda šest miliard. Pusťte tady nahrávky pana premiéra na všech vládách ohledně OKD! Tam stojí ti znalci před soudem. On měl stát před soudem za OKD! Všichni to vědí. Tak mi nevykládejte, že já jsem něco neudělal pro OKD! Já mám na to papíry! A pan náměstek Landa vám to zdokumentuje. Tak už přestaňte lhát. OKD je váš supertunel. Bakala, Pokorný, stejná parta. Martin Roman, Škoda Transportation, to jsou stále stejní, kteří tady napáchali miliardové škody. Takže vy tady nevykládejte o OKD! Já jsem dělal maximum. Já jsem jako ministr bojoval za české zájmy. Kdo si to vylobboval v Bruselu? Kdo? Tak o čem tady mluvíte?“ burácel Babiš.

Psali jsme ZDE.

„Teďka máme oligarchii ČSSD. ČSSD má největší moc. U pana premiéra najdeme pana Pokorného, advokáta. ČSSD ovládá policii, GIBS, NKÚ. Senát a další. Já nejsem žádný oligarcha,“ sděloval pro změnu na Primě o rok dříve.

Psali jsme ZDE.

A o Sobotkovi to nebylo tento týden poprvé, co Babiš promluvil. Učinil tak i v jiném pořadu moderátora Luboše Xavera Veselého na XTV.cz. „Se Sobotkou se nedalo mluvit o ničem. Byl to skutečně divný člověk,“ vyjádřil se také ke vztahům s politiky. Ke kauze manželů Paroubkových řekl, že to považuje za soukromou věc. „Nechci to nijak hodnotit,“ sdělil.

Psali jsme ZDE.

K Sobotkovi se Babiš vyjadřoval expresivně i v loňském roce. Babiš tehdy mimo jiné v rozhovoru nazval Sobotku zoufalcem. „Pan Sobotka se nenaučil ani anglicky. Moje vnučky mluví anglicky dobře,“ rýpl si Babiš. Podle jeho slov také v žádném případě nefungovala vláda. „Protože ten blbeček, který ji neřídí, je tam úplně na hovno,“ tvrdil o Sobotkovi. 

Psali jsme ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázal

21:31 Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázal

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se dnes při sněmovním jednání pustil do poslanců, kteří kritizují …