Babiš přednese projev na Valném shromáždění OSN

25.09.2019 6:05

Český premiér Andrej Babiš dnes pozdě večer newyorského času (ve čtvrtek nad ránem SELČ) vystoupí s projevem na zasedání Valného shromáždění OSN (VS OSN). Babiše dnes také čeká jednání s americkými investory, vystoupení na konferenci Bloomberg Global Business Forum a na politickém fóru na vysoké úrovni o udržitelném rozvoji, konaném pod záštitou VS OSN, či jednání s tureckým prezidentem Recepem Erdoganem a generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem.

Babiš přednese projev na Valném shromáždění OSN
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Vrcholem dnešního Babišova programu bude vystoupení v plénu VS OSN. V posledních letech jezdil na zasedání do newyorského sídla OSN prezident Miloš Zeman. Před rokem požádal premiéra, aby ho na akci zastoupil, Babiš ale z časových důvodů poslal do USA tehdejšího zastupujícího šéfa diplomacie Jana Hamáčka (ČSSD). Neúčast Zemana mluvčí Hradu Jiří Ovčáček tehdy zdůvodnil tím, že „vše důležité už bylo na Valném shromáždění řečeno“. Hamáček loni v projevu vyzdvihl význam OSN jako garanta míru a práva.

Před projevem v OSN má Babiš v plánu několik bilaterálních schůzek, mimo jiné s Erdoganem. Českým novinářům Babiš v New Yorku řekl, že s tureckým prezidentem chce hovořit o syrských uprchlících v Turecku a o vytvoření podmínek jejich návratu do vlasti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

22:25 Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

Premiér Andrej Babiš se ve své týdenním hlášení „Čau lidi“ rozepsal o dnešním tragickém požáru domov…