Vrcholem dnešního Babišova programu bude vystoupení v plénu VS OSN. V posledních letech jezdil na zasedání do newyorského sídla OSN prezident Miloš Zeman. Před rokem požádal premiéra, aby ho na akci zastoupil, Babiš ale z časových důvodů poslal do USA tehdejšího zastupujícího šéfa diplomacie Jana Hamáčka (ČSSD). Neúčast Zemana mluvčí Hradu Jiří Ovčáček tehdy zdůvodnil tím, že „vše důležité už bylo na Valném shromáždění řečeno“. Hamáček loni v projevu vyzdvihl význam OSN jako garanta míru a práva.
Před projevem v OSN má Babiš v plánu několik bilaterálních schůzek, mimo jiné s Erdoganem. Českým novinářům Babiš v New Yorku řekl, že s tureckým prezidentem chce hovořit o syrských uprchlících v Turecku a o vytvoření podmínek jejich návratu do vlasti.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Rozpočet prezidenta
K čemu by bylo pro občany a ČR dobré, kdybyste rozpočet prezidenta snížili na 0? A není pokrytecké za to, že to chtěla udělat Fialova vláda jí kritizovat a pak to sám navrhovat?
Další články z rubriky
9:54 „Moravec vyhlásil válku ČT.“ Analytik k útoku moderátora mimo kamery
TÝDEN V MÉDIÍCH Václav Moravec překročil profesní Rubikon. Na moderátorovo nevhodné vyjádření na obr…
- 7:52 „Neorientovaní, nevzdělaní.“ Knížák srazil herce hájící Pavla
- 11:16 „České srdce dokáže nenávidět všechny.“ Slova mediální expertky Člověka v tísni a další příběhy
- 10:07 Proti Zemanovi trhal Ústavu, Pavla hájí. Minář: „Změnili jsme názor“
- 8:20 Petice za Macinku nabírá na síle. Za jeden týden téměř 30 tisíc
- 11:59 Decroix psala po sítích. A odstřelila si šance na předsedkyni klubu



