Babiš předstoupil před novináře a spustil: Pozdravujte Kalouska!

03.01.2018 15:25

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) předstoupil po jednání kabinetu před novináře a vyložil jim, co měl na srdci. Nikoli poprvé zdůraznil, že na půdě EU bude bojovat proti kvótám na uprchlíky. Řekl toho ale mnohem víc.

Babiš předstoupil před novináře a spustil: Pozdravujte Kalouska!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Premiér Andrej Babiš toho prý se svou vládou projednal hodně. Mimo jiné kabinet analyzoval práci pojišťovacích poradců. Podle Babiše by měli klienti napříště vědět, jakou kvalifikaci má ten či onen agent a jakou finanční odměnu získá za uzavření pojistné smlouvy.

Předseda vlády také zdůraznil, že udělá všechno proto, aby našel v EU spojence, aby už nebyl na stole systém na povinné přerozdělování uprchlíků. V rámci návrhu azylového systému Dublin IV se mluví o tom, že v případě krize by byl tento mechanismus znovu ve hře, což se Babišovi nelíbí. 

Hlavní cíl je zabránit tomu, že budeme v rámci Dublinu přehlasováni ohledně kvót, které, jak jsme už několikrát zdůraznili, rozdělují Evropu a nepřinášejí žádný efekt,“ řekl Babiš.

Došlo i na zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF). „Já jsem se ke zprávě OLAF vyjádřil včera po jednání v Lánech a o zprávě OLAFu jsme na vládě nediskutovali,“ uvedl premiér. Proč tedy jednání vlády trvalo poněkud déle? Ministři prý debatovali o tom, jak ztransparentnit práci na ministerstvech.

Předseda vády reagoval i na poznámku novinářů, že předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska, který novinářům oznámil, že zprávu OLAFu už četl a jasně z ní zjistil, že s dotacemi pro firmu Čapí hnízdo z holdingu Agrofert nebylo vše v pořádku. Co Babiš říká na to, že Kalousek už zprávu četl? „Pozdravujte Kalouska a něch mi jí pošle. Určitě zná e-mail vlády,“ podotkl Babaiš.

Pár slov padlo i k vyjednávání o podpoře vlády. O programu s hnutím ANO diskutovali komunisté, SPD Tomia Okamury a Piráti. Ostatní strany údajně zcela odmítly vyjednávat o podpoře vlády. Babiš si prý proto raději počká, jak dopadnou některé chystané sjezdy stran. Sjezd má před sebou ODS i ČSSD. Programové prohlášení vlády se prý v tuto chvíli přepracovává.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

12:21 V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

Ačkoliv někteří již zapomněli, Ministerstvo zdravotnictví bývalo kritizováno novináři, advokáty i ve…