Babiš překvapil: Uvolňování? Velké změny

22.04.2020 18:37

Česká republika je už více než měsíc kvůli koronaviru v nouzovém stavu a život je upraven řadou mimořádných opatření. Vláda původně počítala se scénářem otevření prodejen v obchodních centrech 8. června. To se nejspíše změní. Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu oznámil, že všechny obchody by se mohly otevřít už v květnu. Tuto možnost ještě ve čtvrtek projedná vláda.

Babiš překvapil: Uvolňování? Velké změny
Foto: Repro ČT24
Popisek: Premiér Andrej Babiš přednáší svůj druhý mimořádný projev během nouzové stavu

Anketa

Byl Mirek Topolánek dobrý politik?

3%
97%
hlasovalo: 26942 lidí
Podle původního návrhu se obchody měly otevírat postupně na základě velikosti prodejní plochy. V pondělí se měly otevřít obchody do 200 metrů čtverečních, od 11. května obchody s plochou do 1000 metrů čtverečních, pokud nejsou ve velkých obchodních centrech. Od 8. června pak i zbývající obchody.

Vše by se ale mohlo urychlit. Příznivý vývoj nákazy koronavirem, podle slov premiéra Babiše umožňuje uvolňování restriktivních opatření přijatých kvůli pandemii dříve, než se počítalo. „Uvolňování by se tak mohlo urychlit o dva týdny. Rádi bychom to chtěli posunout všechno na květen,“ uvedl.

Předseda vlády den předtím sdělil, že není ani pro prodloužení nouzového stavu, který platí di 30. dubna. V tuto chvíli už podle jeho názoru není nutný a restrikce lze uplatňovat i na základě opatření přijímaných Ministerstvem zdravotnictví. Konec nouzového stavu by neměl omezit ani fungování tzv. chytré karantény.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

22:52 „Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

Lídři Zlínského kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastni…