Babiš při interpelacích: Nikdo neví, co se stane. Predikce není možná

04.03.2021 16:37

Premiér Andrej Babiš na čtvrtečních interpelacích v Poslanecké sněmovně prohlásil, že ani po uplynutí tří týdnů tvrdého lockdownu se nebudou opatření uvolňovat. Podle Babiše je nejprve třeba snížit počet nakažených a hospitalizovaných.

Babiš při interpelacích: Nikdo neví, co se stane. Predikce není možná
Foto: Screen ČT24
Popisek: Andrej Babiš v Poslanecké sněmovně
reklama

Pirátský poslanec Martin Jiránek se premiéra při interpelacích otázal, jaké jsou další plánované kroky. „Ptám se vás, co máte konkrétně naplánováno, že budete dělat. Ptám se proto, že ministr Havlíček vyhlásil do médií, že občané mají vydržet tři týdny a pak se bude rozvolňovat. Řekněte občanům, co máte za strategii,“ položil dotaz Jiránek.

„Určitě nebudeme rozvolňovat,“ reagoval ale Babiš s tím, že k rozvolnění zatím nevidí důvod. „Potřebujeme se vrátit k normálu. K tomu ale musíme snížit počet nakažených a hospitalizovaných,“ dodal Babiš podle informací serveru Novinky.cz.

Premiér se ale nechtěl pouštět do odhadů, kdy by k rozvolnění mohlo dojít. „Nechci se vyjadřovat k predikci epidemiologické situace. Nejsem schopen odpovědět. Nikdo neví, co se stane. Predikce není možná,“ zaznělo v jeho odpovědi na interpelaci.

Opatření jsou zatím platná do 22. března, počet nakažených ale zatím nadále stoupá. Za středu to bylo přes 15 tisíc nově nakažených, v nemocnicích je přes 8 000 pacientů, z toho přes 1 700 ve vážném stavu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fekální útok na poslance ANO. Doteď stojí s otevřenou pusou. A to prostě jen řekl...

9:52 Fekální útok na poslance ANO. Doteď stojí s otevřenou pusou. A to prostě jen řekl...

Poslanec za hnutí ANO Patrik Nacher prohlásil, že v tuto chvíli se opravdu očkovat nenechá. Na sociá…