Babiš promluvil: Sobotka je podrazák a zbabělec. Měl by pustit mandát a jít normálně pracovat

03.03.2018 20:42 | Zprávy
autor: nab

Premiér v demisi Andrej Babiš v rozhovoru pro deník Právo připustil, že nejlepší by byla menšinová vláda ANO tolerovaná ČSSD a KSČM. Tento týden ve středu vedení ANO po ČSSD požadovalo záruku, že by všech patnáct soc. dem. poslanců případnou vládu podpořilo. Sociální demokraté se totiž příliš jednotně netváří, kriticky se k Babišovi staví především Bohuslav Sobotka. „Sobotka by měl pustit mandát,“ vyjádřil se Babiš.

Babiš promluvil: Sobotka je podrazák a zbabělec. Měl by pustit mandát a jít normálně pracovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády v demisi Andrej Babiš

Zatím je otázkou, jestli se ČSSD podaří zajistit jednotu všech patnácti členů svého klubu. Řada poslanců vládu s Andrejem Babišem odmítá. Premiér v demisi ale reagoval s tím, že jedná s každým, kdo o to projevil zájem, což ČSSD projevila. „Uvidíme, jestli jednotu zajistí a jestli v soc. dem. bude fungovat stranická disciplína,“ uvedl a dodal, že je pouze problém ČSSD, jak se k věci ve finále Sobotka, Chovanec a Zaorálek postaví, když vládu, kde bude premiérem podporovat nechtějí. „Zatím jednáme pouze o programu, ne o vládě,“ připomněl.

Podle Babišových slov Sobotka sociální demokracii zničil a v nápadech, jež jsou pro stranu sebedestruktivní, prý směle pokračuje. „Měl by zkusit normálně pracovat a mandát pustit,“ míní premiér v demisi, jenž jako nejlepší možnost vidí menšinovou vládu ANO podporovanou ČSSD a KSČM výměnou za program. „ČSSD by si mezitím mohla dát do pořádku stranu, to by asi vyhovovalo Sobotkovi, Chovancovi a dalším,“ řekl v rozhvooru pro Právo. Koalice ANO se sociální demokracii podporovaná KSČM proto už není tou jedinou variantou, jak se zdálo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…