Babiš provedl nepřátelské převzetí státu jak vyšité, tvrdí stanař Farský. Pak řekl nepěkné věci i o Kalouskovi

15.06.2019 11:31

Poslanec Jan Farský (STAN) má jasno. Nepochybuje o tom, že Babiš nepřátelskou cestou převzal celý stát, Současný předseda vlády se prý přitom řídil heslem „stát jsem já“. Farský se vyjádřil i k situaci v TOP 09 a prohlásil, že pokud povede tuto stranu Miroslav Kalousek, Starostové a nezávislí by spoluprací s ní nic nezískali.

Babiš provedl nepřátelské převzetí státu jak vyšité, tvrdí stanař Farský. Pak řekl nepěkné věci i o Kalouskovi
Foto: redakce
Popisek: Mgr. Jan Farský, poslanec Sněmovny PČR za TOP 09, starosta města Semily
reklama

Farský v rozhovoru pro server Novinky.cz konstatoval, že Babiše dohnala jak jeho minulost komunistického StBáka, tak minulost podnikatele, který údajně krátil daně prostřednictvím reklam na firmu Čapí hnízdo a tak podobně. S touto svou historickou zátěží, kterou musí řešit, prý už Babiš nemá čas skutečně vládnout. Podle Farského je to dobře vidět už na tom, že mimo zákona o státním rozpočtu vláda v podstatě nedokázala předložit žádnou zásadní legislativu.

Práci vlády pak podle Farského supluje alespoň opozice, která se chystá přeložit zákon, jenž by měl pomoct v boji proti suchu, chystá také reformu školství a legislativu, která má zjednodušit fungování státu. Opozice se zkrátka snaží odvést kus dobré práce, ale prý to není moc vidět, protože tuto práci zastiňují problémy Andreje Babiše.   

„Ta práce není vidět, protože veškerou pozornost strhává minulost Andreje Babiše. Mnoho lidí chtělo věřit, že tady je někdo lepší. Ale on se posunul od formátu řídit stát jako firmu, do formátu stát jsem já. Bude bojovat se všemi, aby ochránil sebe, ať už se jedná o útoky na soudy na Slovensku, útoky na Evropskou unii, útoky na policii, státní zástupce. To je to nebezpečí,“ řekl doslova Farský.

„To, jakým způsobem využívá stát pro sebe, to je nepřátelské převzetí státu jako vyšité,“ nedržel se zpátky poslanec.

Před tímto nebezpečím pravicová opozice varuje už od roku 2013 a Farský smekl před zástupci spolku Milion chvilek, kteří dokázali před Babišem varovat tak důrazně, že dostali do ulic stovek českých a moravských měst tisíce lidí. „Klobouk dolů před Mikulášem Minářem. Byl jsem skeptický k tomu, že to dokáže udržet, myslel jsem, že se to rozpadne,“ prozradil Farský.

Nakonec pronesl pár slov i ke spolupráci s TOP 09. Má za to, že v této straně se nyní střetávají dvě křídla, křídlo předsedy Jiřího Pospíšila a křídlo expředsedy Miroslava Kalouska. A to je problém.

Jak chcete s takovým subjektem, který se vnitřně likviduje, plánovat dlouhou budoucnost, když ani nevíte s kým? Ale to, že je Miroslav Kalousek velkým problémem pro naše regiony, to je fakt. V tu chvíli by to nedávalo smysl. Spojením s topkou, v jejímž čele bude Miroslav Kalousek, nic nezískáme. Kalouska si za mnoho věcí vážím, nikdy mě nepodrazil. Ale vím, že kdybychom do toho šli, tak součet je minusový,“ konstatoval zákonodárce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

15:22 Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

„Větší šanci na přetáhnutí voličů ANO a SPD mají aktivity Dana Landy než Mikuláš Minář z chvilek,“ z…