Babiš prý stále řídí Agrofert. Máme důkaz, tvrdí protikorupčník Ondráčka

04.08.2018 8:01

Ředitel Transparency International David Ondráčka tvrdí, že premiér Andrej Babiš (ANO) stále ovládá Agrofert. Dříve však pro to nebyl důkaz, nyní se však organizace rozhodla podat podnět k Městskému úřadu v Černošicích.Tím, že by stále ovládal holding, by porušoval zákon. Hrozila by mu pokuta až čtvrt milionu korun. Píše o tom server Echo24.cz.

Babiš prý stále řídí Agrofert. Máme důkaz, tvrdí protikorupčník Ondráčka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády Andrej Babiš
reklama

Nezisková organizace kromě podnětu k Městskému úřadu v Černošicích také chce podat podnět Evropské komisi. Chce poukázat na neoprávněnost Agrofertu čerpat evropské fondy. „To je dle mého názoru mnohem účinnější. V českém podnětu jde o porušení zákona o střetu zájmů ve vztahu k vlastnictví médií. Máme informace ze zahraničních rejstříků konečných majitelů, tedy ze Slovenska, Švédska nebo Německa. Ty dokazují, že se Babiš vlastnictví vzdal pouze naoko,“ sdělil Ondráčka s tím, že k černošickému městskému úřadu jde podnět kvůli Babišově trvalému bydlišti. 

„Nemáme důkaz o trestném činu. Za naším právním výkladem si stojíme, máme ho opřený o řadu konzultací s právníky specializujícími se na svěřenské fondy a proto iniciujeme přezkum. Trestný čin však nelze nyní vyvodit,“ sdělil dále Ondráčka.

Původní text ZDE.

Ondráčka v minulosti měl k Babišovi blízko, ten jej dokonce navrhoval jako ministra vnitra. Nyní se však Babiš nechal slyšet, že je proti němu vedena kampaň. „Premiér Babiš tím chce jen odvádět pozornost a měl by se soustředit na vysvětlení, jak to tedy se zbavením se Agrofertu bylo. Jednoduše nesnažit se neodvádět pozornost, nic jiného za tím není,“ míní Ondráčka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Havlíček je proruský politik... A kam jsou namířeny ruské jaderné hlavice?!“ Stanjura vypouštěl hněv v Partii. A ministr vypěnil

14:22 „Havlíček je proruský politik... A kam jsou namířeny ruské jaderné hlavice?!“ Stanjura vypouštěl hněv v Partii. A ministr vypěnil

Dnes o půlnoci po půl roce končí nouzový stav, protiepidemická opatření se mírně rozvolňují – část d…