Babiš s dalšími členy vlády pojedou v pondělí do Drážďan

08.06.2018 22:30

Premiér Andrej Babiš (ANO) s dalšími členy vlády v demisi navštíví v pondělí Drážďany. Společně se saskou zemskou vládou si připomenou 25. výročí podpisu dohody, která vytvořila základ pro spolupráci Česka se sousední německou spolkovou zemí, píše ČTK.

Babiš s dalšími členy vlády pojedou v pondělí do Drážďan
Foto: screen
Popisek: Andrej Babiš před novináři v Lánech.

Česko a Sasko jsou spolu v úzkém kontaktu, premiéři se pravidelně vzájemně navštěvují a loni se v Praze konalo výjezdní zasedání saské vlády.

Babiš se v Drážďanech setká se zemským premiérem Michaelem Kretschmerem, uvedl dnes Úřad vlády. Budou jednat především o rozvoji přeshraniční dopravní infrastruktury. Obě země se dohodly na potřebě vybudování vysokorychlostní železnice, která by spojila Berlín, Drážďany a Prahu a měla by vést novým tunelem pod Krušnými horami.

Premiéři budou jednat také o policejní spolupráci v pohraničí, kde čeští a saští policisté společně bojují proti krádežím i proti výrobcům a distributorům pervitinu. Diskutovat budou i o hospodářské spolupráci a o společných kulturních projektech. Česko a Sasko společně podaly žádost o zařazení Krušnohoří jako hornického regionu na seznam světového dědictví UNESCO.

S Babišem do Drážďan pojedou také vicepremiér a ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), ministr zemědělství Jiří Milek (za ANO) a ministr kultury Ilja Šmíd (za ANO).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jak zabít Babiše,“ nakreslilo dítko. Ve škole dostal pochvalu, učitelka říkala, že se Babiše musíme zbavit, chlubí se maminka. Jinde sundávají obrazy Zemana

16:02 „Jak zabít Babiše,“ nakreslilo dítko. Ve škole dostal pochvalu, učitelka říkala, že se Babiše musíme zbavit, chlubí se maminka. Jinde sundávají obrazy Zemana

Po sociálních sítích koluje obrázek s jednoduchým návodem, jak zabít premiéra Andreje Babiše. Obráze…