„Jeho charitativní projekty jsou skvělé,“ poznamenal po jednání Babiš, kterého Gates seznámil například se svým angažmá v boji proti dětské obrně v Africe. Český premiér hovořil o plánu na pomoc obětem syrské války přímo v Sýrii, o konkrétní spolupráci s Gatesem, jehož nadace se soustředí především na zlepšování základních životních podmínek v afrických zemích, však řeč nebyla.
„Nějakým způsobem ho budu ještě kontaktovat, uvidíme, jestli přijme pozvání do Prahy,“ řekl Babiš k možné budoucí spolupráci s tím, že Gatese pozval do české metropole na květen příštího roku. Tehdy v Česku pořádá konferenci mezinárodní organizace Rotary International sdružující podnikatele s dobročinnými aktivitami, jejíž je americký filantrop členem.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Dokumenty, zásady a pravidla ParlamentníListy.cz
Emisní povolenky
Myslíte, že se blížíme k jejich zrušení? Já si to nemyslím. Nevím, co by se muselo stát, aby ke zrušení došlo. Vy ano? Vždyť o nich jako o řadě dalších věcí rozhodují nevolení lidé. Tak jak docílit toho, aby byli nahrazeni?
Další články z rubriky
21:16 Manévry v europarlamentu kvůli Merkelové. Na prázdná místa nahnali úředníky
Ve Štrasburku se poprvé předával Evropský řád za zásluhy, nové ocenění určené osobnostem, které podl…
- 17:44 Petr Nečas mluvil kvůli Posseltovi o lůze. „Pracuje pro jisté lidi,“ přišel nám komentář
- 14:45 Dejte mi vědět, co říkáte na „vlastenectví“ prezidenta. Poslankyně dala výzvu
- 11:07 Takto hlasoval, toto dělal proti ČR. Minulost Bernda Posselta
- 9:30 Podvody, peníze, Seznam.cz. Tajemný muž oslovuje Česko
- 13:53 Dnes zvou Posselta. Včera zvali migranty. Kdo?



