Babiš se v Londýně setká s Mayovou, navštíví koncert filharmonie

24.10.2018 7:15

Premiér Andrej Babiš dnes navštíví Londýn, kde ho čekají politická jednání i koncert klasické hudby. Setká se s premiérkou Theresou Mayovou, s níž by měl hovořit mimo jiné o stavu jednání o vystoupení Británie z Evropské unie. Ještě předtím předseda vlády rovněž poobědvá se starostou londýnské finanční čtvrti City Charlesem Bowmanem. Na závěr návštěvy Británie se zúčastní jako hlavní host londýnského koncertu České filharmonie při příležitosti oslav 100. výročí založení Československa.

Babiš se v Londýně setká s Mayovou, navštíví koncert filharmonie
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš na povolební tiskové konferenci ve volebním štábu hnutí ANO.

Český ministerský předseda odpoledne dále položí věnec u pomníku hrdinů z bitvy o Británii a na zastupitelském úřadě se setká se zástupci českých občanů dlouhodobě žijících a pracujících ve Spojeném království. Předsedu vlády bude během návštěvy doprovázet jeho manželka Monika.

S Mayovou by měl Babiš hovořit především o vystoupení Británie z EU. Česká republice klade důraz mimo jiné na zajištění veškerých práv českých občanů dlouhodobě žijících a pracujících v Británii.

Oba šéfové vlád by spolu měli probrat i bilaterální spolupráci mezi Českou republikou a Spojeným královstvím po Brexitu a podle úřadu české vlády si také vymění názory na aktuální zahraničněpolitické, bezpečnostní a ekonomické otázky.

Dnešní koncert České filharmonie je vyvrcholením Českého týdne, kterým české velvyslanectví v Londýně připomíná 100. výročí vzniku Československa. Zazní na něm mimo jiné slavný violoncellový koncert h moll Antonína Dvořáka.

Zatím poslední bilaterální, pracovní návštěva předsedy české vlády v Londýně se uskutečnila v únoru 2012, kdy byli premiéry Petr Nečas a David Cameron.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč jsou všichni umělci liberální levičáci? Protože jsou nevzdělaní blbci, přiznal prý ekonomovi ve slabé chvilce jeden z nich

12:34 Proč jsou všichni umělci liberální levičáci? Protože jsou nevzdělaní blbci, přiznal prý ekonomovi ve slabé chvilce jeden z nich

Server E15 přišel s článkem, že rocková kapela Coldplay ruší turné kvůli ekologickým důvodům. Prý si…