Babiš seznámí Zemana se stavem jednání s ČSSD o nové vládě

8. 5. 2018 6:41

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) seznámí dnes odpoledne prezidenta Miloše Zemana se stavem vyjednávání s ČSSD o nové vládě. V pondělí se Babiš dohodl s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem na návrhu znění koaliční smlouvy. Zbývá ještě dokončit programové prohlášení možného menšinového kabinetu, který by měla tolerovat KSČM.

Babiš seznámí Zemana se stavem jednání s ČSSD o nové vládě
Foto: Daniela Černá
Popisek: Andrej Babiš

Hamáček po schůzce s Babišem uvedl, že text koaliční dohody je podle něho pro sociální demokracii akceptovatelný. Řeší podle něho všechny záležitosti ohledně pojistek, které ČSSD ve smlouvě chtěla mít. Babiš uvedl, že bylo dojednáno vše, co bylo potřeba.

V pátek se sejde nad dohodnutými dokumenty poslanecký klub ANO a předsednictvo ČSSD, které by mohlo vypsat vnitrostranické referendum. V něm členové strany rozhodnou, zda sociální demokracie do koalice s ANO vstoupí, nebo ne. V sobotu zasedne širší vedení KSČM.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Moravec promluvil o novinářské etice: Podle Kodexu mám hájit demokratické principy, ne měřit na stopkách čas Židovi a Hitlerovi

20:20 Václav Moravec promluvil o novinářské etice: Podle Kodexu mám hájit demokratické principy, ne měřit na stopkách čas Židovi a Hitlerovi

Některým médiím, i médiím veřejné služby, mj. i České televizi je mnohdy vyčítáno, že neodvádí dobro…