Babiš si je objedná. Nastrčení agresoři. Ze SPOLU zní věci, které už řešil soud

10.08.2022 20:40 | Ze sítí

Přestože se v minulosti musel expremiér Andrej Babiš (ANO) omluvit za to, když hovořil o zaplacených demonstrantech, dnes podobná slova zazněla z úst dvou mužů – jednoho zastupitele za ODS a pak také poradce Markéty Pekarové Adamové (TOP 09).

Babiš si je objedná. Nastrčení agresoři. Ze SPOLU zní věci, které už řešil soud
Foto: Reprofoto: YouTube
Popisek: Násilí na mítinku Andreje Babiše

Anketa

Mají Babišovi odpůrci právo narušovat pokřiky či silnější formou jeho mítinky?

6%
92%
hlasovalo: 36950 lidí
Kauzou posledních dní je případ z Borovan, při kterém policisté v civilu zadrželi a zalehli mladíka protestujícího proti Babišovi, jež odnesl pořadatelům reproduktor. Babiš za to byl kritizován vládními politiky, ale sám také zaútočil, že on své příznivce vyzývá, aby se nenechali vyprovokovat, takže by vláda měla své příznivce vyzvat, aby na akce hnutí ANO nechodili a aby se na nich chovali slušně. Nyní se z úst některých politiků pětikoalice ozývá, že ANdrej Babiš by byl schopen si provokatéry zaplatit, aby nadále vypadal jako oběť nesnášenlivé kampaně příznivců vlády.

„Vůbec bych se nedivil, kdyby si obžalovaný Babiš zaplatil na svých mítincích nějaké ‚odpůrce‘. Taktika mučedník už tu byla. Nic nového v marketingu tohohle hnoje,“ nadhodil včera zastupitel za ODS a kandidát na starostu v Ostravě-Jihu Radim Ivan.

„Všichni víme, co jsou lidé kolem Andreje Babiše zač. Věřte mi, neštítí se vůbec ničeho. Na příštím mítinku tedy důvodně lze myslet i na to, že agresivní jedinci převlečení za odpůrce Andreje Babiše budou jen nastrčení, aby mohli ukazovat, vidíte, já to říkal, jsem oběť,“ zmínil tuto myšlenku poradce předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) Václav Ágh.

„Tím vůbec nezpochybňuji, že i voliči demokratických stran nejednají občas neslušně a vulgárně, ovšem když ti někdo říká, že jsi nacista a fašista, těžko můžeš očekávat pochvalu před nastoupenou jednotkou,“ dodal.

O tom, že demonstranti na protestech jsou zaplacení, v minulosti hovořil i bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Konkrétně šlo o demonstraci proti vládě v roce 2018. Nakonec se za tyto výroky musel omluvit. Žalobu na Babiše podala jedna z demonstrantek, Jana Filipová z Domažlicka. Babiš ČTK sdělil, že pravomocné rozhodnutí mu nezbývá než respektovat, neboť dodržuje principy právního státu. Nevyloučil ale podání dovolání, protože s rozhodnutím věcně nesouhlasí. Také Babišův právník novinářům po vyhlášení rozsudku řekl, že je přesvědčen, že je žaloba nedůvodná a podá proti ní dovolání, Babiš ale podle něj bude pravomocný rozsudek respektovat.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drzost, kterou volič nepotřebuje. Kdo zastupuje lid. Po volbách se vyjasňuje

14:40 Drzost, kterou volič nepotřebuje. Kdo zastupuje lid. Po volbách se vyjasňuje

Drzost, s jakou přistoupila ČSSD k nominaci Anny Šabatové, volič nepotřebuje. „Populus“ je lid, prot…