Babiš u Jílkové rázně odmítl polskou klobásu: Nejím ty vaše s*ačky

15.02.2013 6:40 | Zprávy

Jsou polské potraviny opravdu takové, jak o nich vypovídají mnohé skandály? Nebo je to stejné jako u českých potravin a záleží pouze na výrobci a obchodníkovi? Podle největšího českého podnikatele v potravinářství Andreje Babiše neměli Češi nikdy žádný skandál podobný kyselině mravenčí nebo posypové soli.

Babiš u Jílkové rázně odmítl polskou klobásu: Nejím ty vaše s*ačky
Foto: ANO 2011
Popisek: Andrej Babiš

„Myslím, že je jasné, že hlavní problémy s potravinami v Čechách byly s polskými,“ uvedl v pořadu Máte slovo na ČT Andrej Babiš. „Do dnešního dne polská strana odmítá říct českým orgánům, kteří výrobci používají závadnou sůl,“ dodal.

To ale polská strana odmítá, podle zástupce Klubu polského kapitálu v ČR jde jen o mediální obraz. „Nevidím důvod té medializace, která tady nastala,“ prohlásil Remigiusz Gorski. A poukázal na podobnou aféru, ale u české strany – s metylalkoholem. „Metylalkohol není základní potravina,“ odmítl to rázně Babiš. „Češi nikdy neměli žádný skandál,“ stál si za svým.

V pořadu byl ale hostem i muž žijící v pohraničí, který pravidelně nakupuje polské potraviny a nemůže si je vynachválit. „Jste zatvrdlí jak berani,“ obořil se na kritiky polských produktů. „Pan Babiš je slovenský občan. Ať se podívá na Slovensko,“ vyzval šéfa Agrofertu. Slováci z příhraničních oblastí podle něj pořádají nájezdy na Polsko. „Kdyby byly špatné, tak tam nikdo nejezdí,“ hájil tamější potraviny.

„Polské potraviny vykazují zásadní problémy se zdravím,“ odmítal ale podobná tvrzení Babiš. U českých potravin se podle něj někdy najde problém, týká se ale prý často uskladnění a ne zdraví škodlivého obsahu.


(ReproFoto: ČT)

Tahanice o polskou klobásu

Zastal se ho i mladý host, který preferuje zdravou výživu. „Pochybení na polské straně jsou větší,“ vysvětloval. „V českých potravinách se nikdy nenašel jed na krysy,“ dal jasný příklad.

Jak ale moderátorka Michaela Jílková poznamenala, do Česka se z Polska dováží i separát – a ten je tedy v pořádku? „To je pověst, tam není žádná kůže, žádné kosti,“ vysvětloval Babiš. Navíc podle něj v Česku nejsou suroviny na výrobu separátu, a tak nezbývá než ho dovážet.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Atentáty jako naše politická budoucnost? Šílené vyjádření Pekarové, surovost a hloupost

8:46 Atentáty jako naše politická budoucnost? Šílené vyjádření Pekarové, surovost a hloupost

TÝDEN V MÉDIÍCH Je s podivem, jaká možná vyjádření k pokusu o atentát na Donalda Trumpa mohla v Česk…