Babiš u Krause ochutnával kuřata. Pak prozradil, co podělal

12. 10. 2013 15:25

Miliardář, hvězda televizní reklamy a skokan letošních voleb Andrej Babiš, předseda hnutí ANO, se v pátek večer představil v talk show Jana Krause na TV Prima Family. Dostal zde mimo jiné možnost ochutnat kuře, zavzpomínat na své dřívější názory na politiku nebo moderátorovi ukázat, jak by s ním jednal coby s nehodným straníkem.

Babiš u Krause ochutnával kuřata. Pak prozradil, co podělal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš, lídr hnutí ANO v Praze

Už jsou to prý dva roky, co byl u Krause poprvé, a tak mu moderátor připomněl, co mimo jiné tehdy říkal. „Já nechci jít do politiky, já bych nebyl dobrej politik,“ vykládal v televizi předseda ANO. Nyní Babiš tvrdil, že chtěl něco v zemi změnit, a sháněl lidi, kteří by to mohli udělat. „Každý by to chtěl změnit, ale nikdo se nechce vzdát svého pohodlí a taky nemá odvahu,“ vysvětlil, proč se do toho musel pustit sám.

Na úvod moderátor Kraus ocitoval Babišovi z letáku ANO. „Budeme méně krást,“ napsal do oficiálního stranického materiálu jeho kandidát, bývalý novinář Martin Komárek. „To je překlep, to jsme trošku podělali v tiskárně,“ objasnil Babiš.

Fotogalerie: - Babišovy dobroty

Andrej Babiš na pražském Andělu promlouval s občan...
Nejprve formou diskuze neoficiálně
Andrej Babiš, lídr hnutí ANO v Praze
K občerstvení se podával makovec a jednohubky zřej...
Volební slogan zatím zaměstnal bodyguardy
Setkání pokračovalo debatou moderovanou.

Řeč se pak stočila na kontroverzní reklamu na Vodňanské kuře, kde majitel firmy a politický kandidát vystupuje osobně. Babiš zdůraznil, že v ní nejde o něj, ale o to kuře. „To kuře je české, a je dobré, šťavnaté,“ pochválil svůj výrobek. Kraus však poznamenal, že na spot se už objevila stížnost od Rady pro reklamu. „Já to vím, že mě dneska přišel nějakej dopis,“ okomentoval hrozbu postihu magnát.

Jan Kraus mu poté připravil degustaci, při které měl ze dvou nabízených kuřat rozpoznat, které pochází z jeho vodňanské drůbežárny. „Doufám, že to druhé není z Polska,“ poznamenal s obavami Babiš.

Pak oba vzorky ochutnal, přičemž vysvětlil, že si vezme jenom trochu, neboť mu lékaři zjistili v těle vyšší množství tuku. „Já myslím, že to bude to šťavnatější,“ hádal miliardář po ochutnání. Nakonec jej však moderátor zklamal, protože z jeho podniku nepocházelo ani jedno z nabízených kuřat.

Krause také zajímalo, v čem chce miliardář změnit politiku. „Já jsem z byznysu, a tam děláte všechno na podání ruky a musíte mít dobrý jméno. Tak já si přece v politice nemůžu pokazit svojí imidž,“ vysvětloval dále, proč musí i kvůli sobě politiku změnit.

„Co kdybych byl u vás ve straně a něco provedl?“ vyptával se pak ještě moderátor. Babiš vysvětloval, že by jej mohla vyloučit krajská organizace. Moderátor by ale prý chtěl vědět, jak by s takovým člověkem naložil předseda osobně. „Řekl bych vám: Jdi pryč,“ odkryl šéf Agrofertu své pracovní metody. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je výprask! Janek Ledecký si to vyřídil s veřejnoprávním novinářem za články o jeho dceři Ester

9:24 To je výprask! Janek Ledecký si to vyřídil s veřejnoprávním novinářem za články o jeho dceři Ester

Český zpěvák a skladatel Janek Ledecký, hudebník a otec dvojnásobné olympijské vítězky Ester Ledecké…